Tlustý prase - divadelní hra o životě s kily navíc

04.02.2017 14:49:42 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Tlustý prase - divadelní hra o životě s kily navíc

Divadelní společnost Indigo Company uvede ve čtvrtek 2. března v Kulturním centru Golf v Semilech tragikomedii Tlustý prase, jejímž autorem je americký režisér a dramatik Neil LaBute. Hlavním nehrdinským hrdinou je mladý muž, který se zamiluje do tlusté holky, ale jen velmi obtížně je schopen odolávat tlaku okolí, které se mu snaží vysvětlit, že to není nic pro něho.

Výborně napsanou komedii o podstatných věcech, s nimiž se denně setkáváme režíruje Petr Mikeska, který ji postavil již v divadle v Mladé Boleslavi.

Tom (Ondřej Rychlý/ Michael Vykus), atraktivní mladý muž, se na obědě seznámí s vtipnou a sympatickou, ale korpulentní knihovnicí Helenou (Jana Trojanová). Přestože s ženami jako ona nechodí, pozve ji na rande, něco na ní se mu líbí. Začnou se scházet pravidelně, ale Tom, ačkoliv se cítí ve vztahu spokojeně, si pořád nechává otevřená zadní vrátka. To kvůli nepříjemně hrubým posměškům jeho přátel z práce.

Povrchní Carter (Martin Kraus/ Tomáš Novotný) a bývalá přítelkyně Jeannie (Lilian S. Fischerová) nemohou totiž pochopit, jak může krásný a úspěšný mladý manažer chodit s holkou tlustou jako prase?! Tom se ze začátku snaží jejich řeči ignorovat, ale přece jen se nechá nahlodat. Brzy mu začnou být nepříjemné udivené a znechucené pohledy lidí a za Helenu se začíná stydět. Může vztah dvou zamilovaných lidí odolat tlaku okolí?

Přijďte se podívat na jeden obyčejný příběh, který aktérům převrátí život v základech a v divákovi zanechá určitý pocit a donutí ho se zamyslet nad sebou samým.

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Advaita v Turnově rozšiřuje provozní dobu

Advaita, z. ú., bude nově služby v Turnově poskytovat také ve čtvrtek v čase od 9 do 17 hodin. Poradna má prostor v budově na ulici Žižkova 2031, Turnov. Na poradny se mohou obracet lidé, kteří řeší problémy související se závislostí na drogách, včetně alkoholu. Nabízí pomoc také lidem, kteří se dostali do problémů kvůli hazardnímu hráčství či sázení nebo kteří ztrácejí kontrolu nad hraním počítačových her či užíváním internetu. Objednat se můžete na e-mailu: turnov@advaitaliberec.cz nebo telefonicky na recepci Centra adiktologických služeb 603 829 730 nebo u terapeutky Bc. Blanky Budinské, tel. 720 158 739.

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Turnovský zimní stadion v modrém
Kam za sportem a zábavou o víkendu 24. a 25. května
V divizním derby o gól lepší domácí Turnov
Ukázali studii rekonstrukce stávající budovy ZŠ Skálova Turnov

Nejčtenější články

22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky
22.05.: V Desné zase začne dřevosochání
23.05.: Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT