Toxi tým zasahoval na Semilsku

05.07.2021 19:51:41 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Pojizeří

Toxi tým zasahoval na Semilsku

Kriminalisté z krajského Toxi týmu mají ve spolupráci s dalšími semilskými kolegy za sebou další úspěšnou akci. Ve středu 23. června komisař z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil trestní stíhání 33letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se dopustil dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu.

„Obviněný v letech 2014 a 2015 prodal o osm let mladšímu muži drogu pervitin, a to nejméně 25 g za celkovou částku 25 tisíc Kč. Dále v blíže nezjištěném období vypěstoval kultivary rostlin konopí, které následně zpracoval sušením do uživatelné formy v podobě sušiny hašiše a takzvaných fénixových slz. Obviněný si také opatřil pervitin a marihuanu, které následně od počátku roku 2019 do letošního června prodával dalším dosud všem přesně neustanoveným osobám. Například 27letému muži takto prodal minimálně 50 g pervitinu při cen 1500 - 2000 Kč za gram a o rok staršímu muži zase prodal nejméně 40 g marihuany při ceně kolem 100 Kč za jeden gram," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Obviněný omamné a psychotropní látky, které si sám opatřil, zčásti zpeněžil. Ovšem část drog u něj v místě bydliště našli policisté v rámci domovní prohlídky v jedné z obcí na Semilsku. Policistům se podařilo takto v rámci realizace zajistit mimo jiného celkem 315 g pervitinu, 365 g marihuany a finanční hotovost v celkové výši 783 800 Kč, 350 Euro a 100 USD.

Zajištěné věci při zásahu Toxi týmu v domě na Semilsku<br />Autor: Archiv Policie ČR „Vzhledem ke zjištěným skutečnostem v rámci dlouhodobé operativní činnosti kriminalistů celého krajského Toxi týmu a samotné realizace podal komisař okresnímu státním zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Následně podanému návrhu státního zástupce soudce Okresního soudu v Semilech vyhověl a obviněného poslal do vazby. Za spáchání uvedeného přečinu a zločinu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let, a to s ohledem na to, že trestnou činnost spáchal ve značném rozsahu," vysvětlila Sochorová.

Obviněný je tedy v současné době stíhán vazebně a navíc ho kriminalisté prověřují i v souvislosti se spácháním přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. V rámci výše uvedené domovní prohlídky v bydlišti obviněného také zajistili celkem 62 kartonů cigaret různých značek a dva rozdělané cigaretové kartony, které nebyly označeny tabákovými nálepkami České republiky, a jejich uvedením do oběhu v tuzemsku by České republice vznikla škoda na neodvedené spotřební dani ve výši více jak 36 tisíc korun.

Speciální Toxi tým, který byl při Krajském ředitelství policie Libereckého kraje zřízen v roce 2014, tak svojí profesionální činností zabránil další distribuci značného množství pervitinu a marihuany, kterou měl obviněný muž pravděpodobně jako hlavní zdroj své obživy. Samozřejmě i zajištěním neoznačených cigaret v bydlišti obviněného se tak podařilo zamezit jejich dalšímu prodeji případným odběratelům.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pokus o prodej drog mužem v Liberci zmařili policisté
Policistka poučila o drogách studenty Střední školy v Semilech
Součinnostní akce policistů a celníků proběhla v Harrachově
Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Policisté našli velkou pěstírnu marihuany ve Svijanském Újezdu
Polský kurýr do kraje přivezl přes kilo pervitinu, chytili ho v Příšovicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT