Tradiční Běh pro Paměť národa v Liberci odstartuje Nikola Sudová

16.05.2024 09:02:00 | Autor: Jana Trojanová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Tradiční Běh pro Paměť národa v Liberci odstartuje Nikola Sudová

Letošní již 9. ročník Běhu pro Paměť národa se na několika místech po celém Česku už rozeběhl a tuto neděli 19. května se poběží počtvrté také v Liberci. Potkáme se ve Sportovním areálu Vesec v rámci akce S rodinou do Vesce 2024. Běh na 5 km odstartuje akrobatická lyžařka Nikola Matějcová Sudová.

Registrace online poběží do čtvrteční půlnoci 16. května na odkazu https://www.behpropametnaroda.cz/liberec/. Poté se mohou běžci registrovat přímo na místě v den akce. Liberecké běžecké trasy měří 5 km, 1 km a připravena bude i krátká 200 metrů trasa pro děti.

Na startu a při autogramiádě se budete moci osobně setkat také s naší patronkou, bývalou reprezentantkou v akrobatickém lyžování Nikolou Matějcovou Sudovou. Ta odstartuje běh na 5 km ve 12:00 a vítěze běhu ocení v 13:30 přímo na podiu.

Dětský běh na 200 metrů pak odstartuje v 14:00 miláček dětského publika a největší český youtuber Steve Watts se strakou Maggie, se kterými si budete moci opět po roce zazávodit.

„Běžet může kdokoli a svůj běh můžete věnovat tomu, kdo vás inspiruje. My běžíme za všechny, kteří to nevzdali a za nově natočené příběhy 20. století z Libereckého kraje," říká Michaela Pavlátová, ředitelka pobočky Paměť národa Severní Čechy. „Hlavu vzhůru a na viděnou v neděli na startu!"

Kromě čtrnácti lokalit po Česku se mohou lidé vydat na trať v průběhu května také v rámci „Běhu kdekoli!" K Běhu pro PN se tak letos symbolicky připojí například běžci v New Orleans, Santa Barbaře nebo indickém Dillí.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT