Tradiční Odemykání Jizery znovu slibuje nabitý program

09.04.2024 09:53:51 | Autor: sd, pjs | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Malá Skála

Tradiční Odemykání Jizery znovu slibuje nabitý program

Oblíbená vodácká akce, která se každoročně koná v areálu Žluté plovárny na Malé Skále, letos spojí vodácké i otužilecké tradice, závodní atmosféru i bohatý doprovodný program pro všechny - od přihlížejících návštěvníků až po zkušené milovníky vodních sportů. Tradiční rituál proběhne v sobotu 13. dubna 2024.

Organizátorem akce je společnost SUNDISK, která provozuje několik půjčoven lodí a koloběžek podél Jizery. Symbolické odemčení Jizery je plánováno na 14 hodin, hned poté odstartuje závod Tamzpátky - tam na lodi a zpět na koloběžce. Zábava pro rodiny s dětmi ale začne už od 10 hodin.

„I letos jsme se domluvili s otužilci na předání klíče od řeky. Účast na akci nám potvrdil i Vodník, takže se sejdeme v klasické sestavě," uvedl s úsměvem Martin Bauer starší ze společnosti SUNDISK.

Singl maraton aneb každej za svý!

Odemykání Jizery se letos propojí s další vodáckou akcí, kterou je Singl maraton - závod pro zkušené vodáky. Plánovaná trasa tohoto závodu je 35 km po Jizeře z Malé Skály do Mnichova Hradiště.

„K vodákům promluví také starosta obce Malá Skála pan Michal Rezler, během dne chystáme dvě divadelní představení pro děti, hry s vodáckou tematikou a živou hudbu. Snad nám konečně vyjde počasí," doplnil za SUNDISK Aleš Zemín.

Bližší informace včetně možnosti registrace do závodu lze najít na webových stránkách www.sundiskfamily.cz. Vyhlášení vítězů závodu proběhne přibližně v 15:30.

Organizátoři doporučují návštěvníkům akce, aby parkovali na maloskalském centrálním parkovišti. Parkování u Žluté plovárny nebude možné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vodáci zvou na tradiční Odemykání Jizery
Obrazem: Odemknutí Jizery 2022
Odemykání Jizery proběhne po dvou letech konečně s veřejností
I přes pandemii je řeka Jizera na Malé Skále odemknutá
Letos proběhlo Odemykání Jizery jen symbolicky a bez diváků
Na Malé Skále tradičně odemknou řeku Jizeru
Vodáci na Malé Skále odemkli řeku Jizeru pro rok 2018
Obrazem: Odemykání Jizery 2016

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT