Trenér Broschinský: Máme tu partu perspektivních mladých hráčů

19.11.2010 10:20:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Trenér Broschinský: Máme tu partu perspektivních mladých hráčů

Po odehrání posledního podzimního zápasu fotbalistů FK Pěnčín-Turnov v divizi proti Trutnovu byl čas vyzpovídat domácího trenéra Jana Broschinského. 

Ten odpověděl na otázky týkající se nedělního zápasu, podzimní části, ale i plánů na zimní přípravu mužstva.

Jak hodnotíte poslední podzimní zápas?

Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání, možná utkání podzimu, protože sem přijel těžký soupeř Trutnov, který měl stejně bodů. Hráli jsme tak vlastně o šest bodů a naše povinnost byla doma zvítězit. Bohužel začátek zápasu tak nevyzněl, Trutnov se tady ukázal ve velmi dobrém světle. V první půli jsme spíš dřeli, nedařilo se nám proměňovat gólové situace, hra vázla a topili jsme se v nepřesných přihrávkách na těžkém terénu. Máme spíš techničtější hráče než bourající. Na začátku druhé půle vystřídal ne zcela uzdraveného Kulhánka Moravec a s jeho příchodem se zvedla úderná síla mužstva. Vytvořili jsme si více gólových šancí. Po dobrém, bojovném výkonu jsem získali tři body. Máme jich teď 18, což je solidní vstup do jarních bojů. Za výkon zaslouží pochvalu celý mančaft, vyzdvihl bych navíc jne Marka Maňase, střelce rozhodujícího gólu.

Co říkáte k podzimní bilanci mužstva?

Podzimní bilance není až tak špatná, i když bodů mohlo být více. Mrzí hlavně prohra v Měcholupech, remíza v Nové Pace, kde jsme o vítězství přišli vlastním gólem, ale hlavně špatná domácí bilance. Gólové šance si připravujeme, ale zbrklostí a liknavostí přicházíme o jejich zužitkování. Na druhou stranu dostáváme dost zbytečných branek. V zimní přípravě bych se chtěl na tuto činnost zaměřit. Každopádně mladý kolektiv si zasluhuje uznání, pochvalu a trpělivost při získávání zkušeností.

Představoval jste si takovéto umístění po 15. kole, když jste přebíral mužstvo po trenérovi Šafářovi?

Do letní přípravy na nový ročník nastaly v kádru po odchodu trenéra Emila Šafáře veliké změny. Odešli zkušení hráči základní sestavy Jíra, Weber, Patočka, Mrklas, takže jsem musel hodně doplnit kádr, abychom důstojně rozehráli podzimní část divizního ročníku. Kádr se doplnil většinou mladými hráči, ať to byli turnovští dorostenci nebo záložník Maňas z Mladé Boleslavi a obránce Mička z Jablonce. Řada těchto hráčů neměla žádné zkušenosti, do velkého fotbalu teprve nakukovala, ale nakonec se ukázalo, že cesta zařazovat do mužstva mladé perspektivní, většinou domácí hráče se vyplácí. Je pravda že mnoho fanoušků bylo překvapeno jak mladý kolektiv nastupuje k mistrovským zápasům, možná mu ani nedávalo velké šance. Ale umístění po podzimní části  je solidní a já jako trenér sem spokojen, jelikož můj cíl atakovat 10. příčku se splnil.

Vyzdvihl nebo pokáral byste některé hráče?

Hodnotit zvlášť některé hráče snad ani nebudu, kolektiv s kterým jsem na podzim pracoval byl převážně byl bez hvězd, zato však malých hvězdiček bylo více. Dala se tu dohromady parta mladých perspektivních hráčů, kteří chtějí hrát fotbal na dobré úrovni, sice bez větších zkušeností, ať už se jedná o bratry Hurtovi, Vavřicha, Bártu, Koubka, ale i další. Pravdou je, že se mužstvo opíralo o spolehlivou brankářskou dvojici Cimbál, Metelka, zkušeného stopera Vítka, záložníky Medlíka a Zdražila, ale i další hráče, kteří své některé nedostatky nahrazovali bojovností a pýlí se něco učit, za což všem děkuji.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Začátek zimní přípravy máme naplánován na čtvrtek 13.ledna, kdy se sejdeme na turnovském stadionu. Další tréninkové jednotky proběhnou na UMT v Doubí, takže budeme pendlovat mezi Libercem a Turnovem čtyřikrát v týdnu. V rámci zimní přípravy je naplánované soustředění na běžkách, 8-10 přátelských zápasů. Hráči si v rámci zpestření zahrají i hokej. Myslím si, že příprava bude  kvalitní, ale vše záleží hlavně na samotných hráčích s jakou chutí přistoupí k polykání tvrdých tréninkových jednotek.Hlavně si musí uvědomit, že ze zimní přípravy budou čerpat v těžkých jarních bojích o divizní body.

Dojde během přestávky k nějakým změnám v kádru?

Změny v kádru pro jarní část určitě nastanou, ale nebudou nikterak markantní. Jelikož jsem s kádrem v celku spokojen je tady řada mladých hráčů, kteří ještě nedostali tolik šancí. Určitě bych ale rád v mužstvu přivítal nějakého zkušeného borce do obrany a kvalitního koncového útočníka, jelikož na těchto postech máme co zlepšovat. Zvýší se i konkurence, která po zranění některých hráčů nebyla (Bárta,Mička, V. Hurt).

Jak bude jmenovitě vypadat kádr?

Kádr pro zimní přípravu až na některé malé změny bude:

Brankáři: Cimbál,Metelka.

Obránci: D. Hurt,V. Hurt, Vokáček, Vítek, Horák, Koťátko, J. Škréta, Mička.

Záložníci: Moravec, Maňas, Medlík, Zdražil, Kulhánek, Jaček, Pěnička (po návratu ze zranění), Krejčík (návrat z hostování).

Útočníci: Vavřich, Koubek, Bárta, Ježek, D. Škréta.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem věrným fanouškům kteří s námi strávili celou podzimní sezónu, sponzorům, realizačnímu týmu a prostě všem lidem kteří se o turnovský fotbal zajímají. Přeji hodně zdraví, štěstí a fotbalového potěšení v Novém roce, a těšíme se v jarní časti na jejich podporu. 

Video s první částí rozhovoru zde  

Fotogalerii ze zápasu FKP Turnov proti Trutnovu najdete zde   

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT