Trenér Broschinský: Máme tu partu perspektivních mladých hráčů

19.11.2010 10:20:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Trenér Broschinský: Máme tu partu perspektivních mladých hráčů

Po odehrání posledního podzimního zápasu fotbalistů FK Pěnčín-Turnov v divizi proti Trutnovu byl čas vyzpovídat domácího trenéra Jana Broschinského. 

Ten odpověděl na otázky týkající se nedělního zápasu, podzimní části, ale i plánů na zimní přípravu mužstva.

Jak hodnotíte poslední podzimní zápas?

Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání, možná utkání podzimu, protože sem přijel těžký soupeř Trutnov, který měl stejně bodů. Hráli jsme tak vlastně o šest bodů a naše povinnost byla doma zvítězit. Bohužel začátek zápasu tak nevyzněl, Trutnov se tady ukázal ve velmi dobrém světle. V první půli jsme spíš dřeli, nedařilo se nám proměňovat gólové situace, hra vázla a topili jsme se v nepřesných přihrávkách na těžkém terénu. Máme spíš techničtější hráče než bourající. Na začátku druhé půle vystřídal ne zcela uzdraveného Kulhánka Moravec a s jeho příchodem se zvedla úderná síla mužstva. Vytvořili jsme si více gólových šancí. Po dobrém, bojovném výkonu jsem získali tři body. Máme jich teď 18, což je solidní vstup do jarních bojů. Za výkon zaslouží pochvalu celý mančaft, vyzdvihl bych navíc jne Marka Maňase, střelce rozhodujícího gólu.

Co říkáte k podzimní bilanci mužstva?

Podzimní bilance není až tak špatná, i když bodů mohlo být více. Mrzí hlavně prohra v Měcholupech, remíza v Nové Pace, kde jsme o vítězství přišli vlastním gólem, ale hlavně špatná domácí bilance. Gólové šance si připravujeme, ale zbrklostí a liknavostí přicházíme o jejich zužitkování. Na druhou stranu dostáváme dost zbytečných branek. V zimní přípravě bych se chtěl na tuto činnost zaměřit. Každopádně mladý kolektiv si zasluhuje uznání, pochvalu a trpělivost při získávání zkušeností.

Představoval jste si takovéto umístění po 15. kole, když jste přebíral mužstvo po trenérovi Šafářovi?

Do letní přípravy na nový ročník nastaly v kádru po odchodu trenéra Emila Šafáře veliké změny. Odešli zkušení hráči základní sestavy Jíra, Weber, Patočka, Mrklas, takže jsem musel hodně doplnit kádr, abychom důstojně rozehráli podzimní část divizního ročníku. Kádr se doplnil většinou mladými hráči, ať to byli turnovští dorostenci nebo záložník Maňas z Mladé Boleslavi a obránce Mička z Jablonce. Řada těchto hráčů neměla žádné zkušenosti, do velkého fotbalu teprve nakukovala, ale nakonec se ukázalo, že cesta zařazovat do mužstva mladé perspektivní, většinou domácí hráče se vyplácí. Je pravda že mnoho fanoušků bylo překvapeno jak mladý kolektiv nastupuje k mistrovským zápasům, možná mu ani nedávalo velké šance. Ale umístění po podzimní části  je solidní a já jako trenér sem spokojen, jelikož můj cíl atakovat 10. příčku se splnil.

Vyzdvihl nebo pokáral byste některé hráče?

Hodnotit zvlášť některé hráče snad ani nebudu, kolektiv s kterým jsem na podzim pracoval byl převážně byl bez hvězd, zato však malých hvězdiček bylo více. Dala se tu dohromady parta mladých perspektivních hráčů, kteří chtějí hrát fotbal na dobré úrovni, sice bez větších zkušeností, ať už se jedná o bratry Hurtovi, Vavřicha, Bártu, Koubka, ale i další. Pravdou je, že se mužstvo opíralo o spolehlivou brankářskou dvojici Cimbál, Metelka, zkušeného stopera Vítka, záložníky Medlíka a Zdražila, ale i další hráče, kteří své některé nedostatky nahrazovali bojovností a pýlí se něco učit, za což všem děkuji.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Začátek zimní přípravy máme naplánován na čtvrtek 13.ledna, kdy se sejdeme na turnovském stadionu. Další tréninkové jednotky proběhnou na UMT v Doubí, takže budeme pendlovat mezi Libercem a Turnovem čtyřikrát v týdnu. V rámci zimní přípravy je naplánované soustředění na běžkách, 8-10 přátelských zápasů. Hráči si v rámci zpestření zahrají i hokej. Myslím si, že příprava bude  kvalitní, ale vše záleží hlavně na samotných hráčích s jakou chutí přistoupí k polykání tvrdých tréninkových jednotek.Hlavně si musí uvědomit, že ze zimní přípravy budou čerpat v těžkých jarních bojích o divizní body.

Dojde během přestávky k nějakým změnám v kádru?

Změny v kádru pro jarní část určitě nastanou, ale nebudou nikterak markantní. Jelikož jsem s kádrem v celku spokojen je tady řada mladých hráčů, kteří ještě nedostali tolik šancí. Určitě bych ale rád v mužstvu přivítal nějakého zkušeného borce do obrany a kvalitního koncového útočníka, jelikož na těchto postech máme co zlepšovat. Zvýší se i konkurence, která po zranění některých hráčů nebyla (Bárta,Mička, V. Hurt).

Jak bude jmenovitě vypadat kádr?

Kádr pro zimní přípravu až na některé malé změny bude:

Brankáři: Cimbál,Metelka.

Obránci: D. Hurt,V. Hurt, Vokáček, Vítek, Horák, Koťátko, J. Škréta, Mička.

Záložníci: Moravec, Maňas, Medlík, Zdražil, Kulhánek, Jaček, Pěnička (po návratu ze zranění), Krejčík (návrat z hostování).

Útočníci: Vavřich, Koubek, Bárta, Ježek, D. Škréta.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem věrným fanouškům kteří s námi strávili celou podzimní sezónu, sponzorům, realizačnímu týmu a prostě všem lidem kteří se o turnovský fotbal zajímají. Přeji hodně zdraví, štěstí a fotbalového potěšení v Novém roce, a těšíme se v jarní časti na jejich podporu. 

Video s první částí rozhovoru zde  

Fotogalerii ze zápasu FKP Turnov proti Trutnovu najdete zde   

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT