Třeťáci z Jablonce nad Jizerou jsou nejlepší v učení jazyků v kraji

22.11.2022 17:45:43 | Autor: Jana Čikelová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Jablonec nad Jizerou

Třeťáci z Jablonce nad Jizerou jsou nejlepší v učení jazyků v kraji

Žáci ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Mohou získat pro školu až 60 000 Kč na modernizaci. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy.

Do čtvrtého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních téměř 90 000 žáků a soutěží v něm třídy ze základních a středních škol z celé České republiky. Žáci ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou po svém vítězství v V Libereckém kraji postoupili do celostátního kola, které vyvrcholí 23. listopadu 2022. Mají tak šanci získat pro svou školu 60 000 Kč na modernizaci vyučování a postoupit do česko-slovenského finále.

WocaBee (www.wocabee.app) je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše - učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují 10 různými metodami. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5 hvězdiček.

Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček probíhá na českých i slovenských školách již počtvrté. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

V krajském kole bylo 87 tříd

Do celostátního kola soutěže se probojovala třída třeťáků ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou z okresního a krajského kola v konkurenci 87 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhly v průměru až 377 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu - každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints. Třeťáci z Jablonce nad Jizerou se během dosavadního trvání soutěže naučili již 50 nových slovíček.

Paní učitelka Martina Štěpánková, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: „Naši třeťáčci jsou nadšeni z dosavadního průběhu šampionátu a vítězství v krajském kole. Soutěž je motivuje k opakovanému procvičování, které vede k osvojení anglické slovní zásoby."

Finále je ve středu 23. listopadu

Vítězové krajských kol aktuálně soutěží v celostátním kole Jazykového WocaBee šampionátu, které vyvrcholí ve středu 23. listopadu. Nejlepší třída z České republiky získá kromě zajímavých věcných cen i atraktivní výhru pro školu - 60 000 Kč na modernizaci vyučování. Zároveň postupuje do bonusového česko-slovenského finále soutěže, které se uskuteční za týden.

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát hodnotí aktuální ročník soutěže následovně: „Čtvrtý ročník Jazykového WocaBee šampionátu je z pohledu účasti škol rekordní - do soutěže se zapojilo až 90 tisíc žáků z celé České a Slovenské republiky. Vítězství třeťáků ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou je tak ještě cennější než kdykoli předtím. Nejdůležitějším výsledkem v šampionátu je ale motivace k učení a stovky naučených nových slovíček, které si žáci skutečně zapamatují. Přejeme všem mnoho další radosti z učení cizích jazyků."

Dosavadní výsledky soutěže spolu s podmínkami jsou dostupné na www.wocabee.app/soutez

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT