Třeťáci z Jablonce nad Jizerou jsou nejlepší v učení jazyků v kraji

22.11.2022 17:45:43 | Autor: Jana Čikelová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Jablonec nad Jizerou

Třeťáci z Jablonce nad Jizerou jsou nejlepší v učení jazyků v kraji

Žáci ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Mohou získat pro školu až 60 000 Kč na modernizaci. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy.

Do čtvrtého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních téměř 90 000 žáků a soutěží v něm třídy ze základních a středních škol z celé České republiky. Žáci ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou po svém vítězství v V Libereckém kraji postoupili do celostátního kola, které vyvrcholí 23. listopadu 2022. Mají tak šanci získat pro svou školu 60 000 Kč na modernizaci vyučování a postoupit do česko-slovenského finále.

WocaBee (www.wocabee.app) je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše - učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují 10 různými metodami. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5 hvězdiček.

Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček probíhá na českých i slovenských školách již počtvrté. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

V krajském kole bylo 87 tříd

Do celostátního kola soutěže se probojovala třída třeťáků ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou z okresního a krajského kola v konkurenci 87 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhly v průměru až 377 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu - každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints. Třeťáci z Jablonce nad Jizerou se během dosavadního trvání soutěže naučili již 50 nových slovíček.

Paní učitelka Martina Štěpánková, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: „Naši třeťáčci jsou nadšeni z dosavadního průběhu šampionátu a vítězství v krajském kole. Soutěž je motivuje k opakovanému procvičování, které vede k osvojení anglické slovní zásoby."

Finále je ve středu 23. listopadu

Vítězové krajských kol aktuálně soutěží v celostátním kole Jazykového WocaBee šampionátu, které vyvrcholí ve středu 23. listopadu. Nejlepší třída z České republiky získá kromě zajímavých věcných cen i atraktivní výhru pro školu - 60 000 Kč na modernizaci vyučování. Zároveň postupuje do bonusového česko-slovenského finále soutěže, které se uskuteční za týden.

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát hodnotí aktuální ročník soutěže následovně: „Čtvrtý ročník Jazykového WocaBee šampionátu je z pohledu účasti škol rekordní - do soutěže se zapojilo až 90 tisíc žáků z celé České a Slovenské republiky. Vítězství třeťáků ze ZŠ, MŠ a ZUŠ Jablonec nad Jizerou je tak ještě cennější než kdykoli předtím. Nejdůležitějším výsledkem v šampionátu je ale motivace k učení a stovky naučených nových slovíček, které si žáci skutečně zapamatují. Přejeme všem mnoho další radosti z učení cizích jazyků."

Dosavadní výsledky soutěže spolu s podmínkami jsou dostupné na www.wocabee.app/soutez

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT