Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

23.04.2013 16:45:21 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Český ráj,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

Jubilejní 10. ročník akce Český ráj dětem, která zahajuje turistickou sezonu v Českém ráji, proběhne v tomto roce 27. dubna v Malé Skále.

Na účastníky čeká dopolední putování po značených turistických stezkách na Maloskalsku v délce asi 6 km. Na trase se setkají s postavičkami z českorajských pověstí, spoustou všetečných otázek, podívají se na divadelní představení, které na námět jedné z pověstí secvičili žáci ZŠ v Žižkově ulici v Turnově. Startem i cílem letošního putování je areál Žluté plovárny, kde po celé odpoledne bude probíhat bohatý kulturní program.

V 15 hodin přijede i král Granát s královnou, kteří za asistence náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hany Maierové převezmou vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje.

V rámci akce proběhne i několik slosování o zajímavé ceny, které věnují partneři této akce. Pro účastníky jsou připraveny pohádkové autobusy (cena 10 Kč) a pojede i parní vláček, který vypravuje Klub přátel železnic Českého ráje. Cena parního vláčku: dospělí 30 Kč, děti od 3 do 12 let 15 Kč.

„Prosíme účastníky, aby k dopravě do Malé Skály a zpět využili pohádkové autobusy, parní vláček nebo běžné vlakové a autobusové spoje. V Malé Skále jsou vozovky v rekonstrukci a také je zde omezená možnost parkování," uvedla za pořadatele Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Pro netradiční cestu zpět do Turnova, respektive do Dolánek, mohou aktivní rodiče s dětmi využít také loďku, kterou si lze zapůjčit na Žluté plovárně. Rezervace loděk na telefonu 775 580 388.

Záštitu nad akcí Český ráj dětem převzala PhDr. Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Akci pořádá Město Turnov - Odbor cestovního ruchu ve spolupráci se Sdružením Český ráj. Hlavním partnerem akce je agentura CzechTourism.

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Oficiální plakát

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT