Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

23.04.2013 16:45:21 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Český ráj,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

Jubilejní 10. ročník akce Český ráj dětem, která zahajuje turistickou sezonu v Českém ráji, proběhne v tomto roce 27. dubna v Malé Skále.

Na účastníky čeká dopolední putování po značených turistických stezkách na Maloskalsku v délce asi 6 km. Na trase se setkají s postavičkami z českorajských pověstí, spoustou všetečných otázek, podívají se na divadelní představení, které na námět jedné z pověstí secvičili žáci ZŠ v Žižkově ulici v Turnově. Startem i cílem letošního putování je areál Žluté plovárny, kde po celé odpoledne bude probíhat bohatý kulturní program.

V 15 hodin přijede i král Granát s královnou, kteří za asistence náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hany Maierové převezmou vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje.

V rámci akce proběhne i několik slosování o zajímavé ceny, které věnují partneři této akce. Pro účastníky jsou připraveny pohádkové autobusy (cena 10 Kč) a pojede i parní vláček, který vypravuje Klub přátel železnic Českého ráje. Cena parního vláčku: dospělí 30 Kč, děti od 3 do 12 let 15 Kč.

„Prosíme účastníky, aby k dopravě do Malé Skály a zpět využili pohádkové autobusy, parní vláček nebo běžné vlakové a autobusové spoje. V Malé Skále jsou vozovky v rekonstrukci a také je zde omezená možnost parkování," uvedla za pořadatele Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Pro netradiční cestu zpět do Turnova, respektive do Dolánek, mohou aktivní rodiče s dětmi využít také loďku, kterou si lze zapůjčit na Žluté plovárně. Rezervace loděk na telefonu 775 580 388.

Záštitu nad akcí Český ráj dětem převzala PhDr. Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury. Akci pořádá Město Turnov - Odbor cestovního ruchu ve spolupráci se Sdružením Český ráj. Hlavním partnerem akce je agentura CzechTourism.

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Oficiální plakát

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov 750 let aktuálně v prosinci
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT