Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků

08.05.2018 15:17:07 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Přepeře,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků

Již po patnácté byla králi Granátovi s královnou symbolicky předána vláda nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Letošní polojubilejní ročník proběhl v sobotu 28. dubna v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Akce se v letošním roce zúčastnilo více než 3 500 návštěvníků.

Na dopoledním putování dlouhém 7,5 km se účastníci setkali se spoustou všetečných otázek a s postavami z českorajských pověstí, které si pro ně připravily zajímavé úkoly. A protože ne všichni pověsti znají, ocenili novinku letošního ročníku. Na každém z 12 stanovišť si mohli účastníci přečíst zkrácený obsah pověsti.

Start i cíl pochodu byl v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Tento areál je pro pořádání takovéto akce ideální, neboť poskytuje výborné zázemí a to jak pro účinkující, tak i účastníky pochodu. Areál byl otevřen od 11 hodin a od 12 hodin zde byl připraven bohatý kulturně-sportovní program, rukodělné dílny, skákací atrakce, bublinová show, hlavolamy, různé hry a soutěže, koloběžky, autíčka a ukázka výcviku psů celní správy. Svoji zábavu si našel každý.  

Dramaťáci z turnovské ZŠ Žižkova předvádí příběh O hadí královně<br />Autor: Jana Kepková Na trase pochodu, na návsi v Přepeřích, bylo připraveno divadelní představení žáků ZŠ Žižkova. Podrobnosti a fotogalerie k němu zde.

V cíli pochodu dostaly děti za odevzdání vyplněného kuponku z herního průkazu drobný dárek a z kuponků proběhlo losování o hodnotné ceny, které věnovaly partneři akce. Hlavní cenou byl let balónem od společnosti BAART s.r.o. a letní tábor od společnosti ARA Tábory s.r.o.

Vyvrcholením celé akce byl příchod krále Granáta s královnou a předání vlády nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Starosta města Turnova předal králi Granátovi pro Turnov symbolický achát. Sluníčko a nádherně rozkvetlá příroda přispěly k pohodovému dni. Spokojeni byli účastníci akce i všichni partneři, vystupující a účinkující.

Záštitu nad akcí převzal a finančně podpořil Liberecký kraj. Mediálním partnerem akce byl Český rozhlas Liberec, Radio Contact Liberec a Turnovsko v akci. Akci uspořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace Města Turnova, ve spolupráci s Městem Turnov a Sdružením Český ráj.

„Akce je organizačně dosti náročná. Proto bych chtěla moc poděkovat především všem svým kolegům z turnovského íčka za jejich čas, pomoc i nadšení. Poděkování patří paní Evě Kordové za moderování akce, panu starostovi Přepeř Luďkovi Sajdlovi za spolupráci při přípravě zázemí pro akci v jeho obci a Policii České republiky a Městské policii Turnov za dozor na trase pochodu. Poděkování patří všem vystupujícím a účinkujícím během celého dne, pořadatelům i partnerům akce," uvedla za Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová, která hned pokračovala: „Poděkovat bych chtěla i vedení Města Turnova za podporu. Jsem přesvědčena, že pořádání této akce a spokojenost všech účastníků je dobrou vizitkou Města Turnova i práce příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch."

Partneři akce: BAART s.r.o., ARA Tábory s.r.o., Městská sportovní Turnov s.r.o., Umělecké a šermířské sdru-žení Bohém, Rytíři Turnovského meče, BusLine a.s., IQLANDIA o.p.s., Hrad a zámek Staré Hrady, Šťastná země, SUNDISK s.r.o., EKO-KOM a.s., Pivovar Svijany a.s., LODĚKOZA, Infoshop Vejměnek - Koloběžky Český ráj, Czechtourism -Kudy z nudy.

Český ráj dětem 2018 - výherci cen

Akce Český ráj dětem 2018<br />Autor: Archiv Turnovské památky a cestovní ruch V rámci akce Český ráj dětem 2018, která se konala 28. dubna, byli vylosováni výherci z účastníků akce. Níže uvedení výherci, kteří si své ceny nevyzvedli na místě, se o ně mohou přihlásit v Regionálním turistic-kém informačním centru Turnov do 30. 5. 2018.

Dětský tábor „Pohádková cesta" od společnosti ARA Tábory (Termín 18. - 25. 8. 2018, závaznou přihlášku je nutno vyplnit do 30. 5. 2018)
Kristýna Jandová, Kobyly 57

Rodinná vstupenka na Staré Hrady
Zora Jedličková, Hradešínská 66, Praha 10

Rodinné vstupenka na Zámek Svijany
Nikola Zajícová, Lukáš Furiš

Poukaz na výlet na koloběžce (Koloběžky Český ráj)
Monika Mašková

Poukaz na zapůjčení koloběžek (SUNDISK Family)
Veronika Šindelářová, Radniční 547, Tanvald

Vstupenka pro 2 osoby na koupaliště Maškova zahrada
Týna Králová, Andrea Špačková

Vstupenka pro 2 osoby do Šťastné země
J. Ruda, Krystina Vladu, Vojtěch Kolinger

Dětské tričko „Za pověstmi Českého ráje"
Milan Čmelík

Dramaťáci ze Žižkovky opět vystoupili na akci Český ráj dětem

Podrobná pozvánka na akci Český ráj dětem 2018

Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:

2017: Český ráj dětem zahájil turistickou sezonu 2017

2016: Akce Český ráj dětem se účastnilo přes pět tisíc návštěvníků

2015: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji

2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků

2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT