Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků

08.05.2018 15:17:07 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Přepeře,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo 3500 návštěvníků

Již po patnácté byla králi Granátovi s královnou symbolicky předána vláda nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Letošní polojubilejní ročník proběhl v sobotu 28. dubna v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Akce se v letošním roce zúčastnilo více než 3 500 návštěvníků.

Na dopoledním putování dlouhém 7,5 km se účastníci setkali se spoustou všetečných otázek a s postavami z českorajských pověstí, které si pro ně připravily zajímavé úkoly. A protože ne všichni pověsti znají, ocenili novinku letošního ročníku. Na každém z 12 stanovišť si mohli účastníci přečíst zkrácený obsah pověsti.

Start i cíl pochodu byl v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Tento areál je pro pořádání takovéto akce ideální, neboť poskytuje výborné zázemí a to jak pro účinkující, tak i účastníky pochodu. Areál byl otevřen od 11 hodin a od 12 hodin zde byl připraven bohatý kulturně-sportovní program, rukodělné dílny, skákací atrakce, bublinová show, hlavolamy, různé hry a soutěže, koloběžky, autíčka a ukázka výcviku psů celní správy. Svoji zábavu si našel každý.  

Dramaťáci z turnovské ZŠ Žižkova předvádí příběh O hadí královně<br />Autor: Jana Kepková Na trase pochodu, na návsi v Přepeřích, bylo připraveno divadelní představení žáků ZŠ Žižkova. Podrobnosti a fotogalerie k němu zde.

V cíli pochodu dostaly děti za odevzdání vyplněného kuponku z herního průkazu drobný dárek a z kuponků proběhlo losování o hodnotné ceny, které věnovaly partneři akce. Hlavní cenou byl let balónem od společnosti BAART s.r.o. a letní tábor od společnosti ARA Tábory s.r.o.

Vyvrcholením celé akce byl příchod krále Granáta s královnou a předání vlády nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Starosta města Turnova předal králi Granátovi pro Turnov symbolický achát. Sluníčko a nádherně rozkvetlá příroda přispěly k pohodovému dni. Spokojeni byli účastníci akce i všichni partneři, vystupující a účinkující.

Záštitu nad akcí převzal a finančně podpořil Liberecký kraj. Mediálním partnerem akce byl Český rozhlas Liberec, Radio Contact Liberec a Turnovsko v akci. Akci uspořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace Města Turnova, ve spolupráci s Městem Turnov a Sdružením Český ráj.

„Akce je organizačně dosti náročná. Proto bych chtěla moc poděkovat především všem svým kolegům z turnovského íčka za jejich čas, pomoc i nadšení. Poděkování patří paní Evě Kordové za moderování akce, panu starostovi Přepeř Luďkovi Sajdlovi za spolupráci při přípravě zázemí pro akci v jeho obci a Policii České republiky a Městské policii Turnov za dozor na trase pochodu. Poděkování patří všem vystupujícím a účinkujícím během celého dne, pořadatelům i partnerům akce," uvedla za Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová, která hned pokračovala: „Poděkovat bych chtěla i vedení Města Turnova za podporu. Jsem přesvědčena, že pořádání této akce a spokojenost všech účastníků je dobrou vizitkou Města Turnova i práce příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch."

Partneři akce: BAART s.r.o., ARA Tábory s.r.o., Městská sportovní Turnov s.r.o., Umělecké a šermířské sdru-žení Bohém, Rytíři Turnovského meče, BusLine a.s., IQLANDIA o.p.s., Hrad a zámek Staré Hrady, Šťastná země, SUNDISK s.r.o., EKO-KOM a.s., Pivovar Svijany a.s., LODĚKOZA, Infoshop Vejměnek - Koloběžky Český ráj, Czechtourism -Kudy z nudy.

Český ráj dětem 2018 - výherci cen

Akce Český ráj dětem 2018<br />Autor: Archiv Turnovské památky a cestovní ruch V rámci akce Český ráj dětem 2018, která se konala 28. dubna, byli vylosováni výherci z účastníků akce. Níže uvedení výherci, kteří si své ceny nevyzvedli na místě, se o ně mohou přihlásit v Regionálním turistic-kém informačním centru Turnov do 30. 5. 2018.

Dětský tábor „Pohádková cesta" od společnosti ARA Tábory (Termín 18. - 25. 8. 2018, závaznou přihlášku je nutno vyplnit do 30. 5. 2018)
Kristýna Jandová, Kobyly 57

Rodinná vstupenka na Staré Hrady
Zora Jedličková, Hradešínská 66, Praha 10

Rodinné vstupenka na Zámek Svijany
Nikola Zajícová, Lukáš Furiš

Poukaz na výlet na koloběžce (Koloběžky Český ráj)
Monika Mašková

Poukaz na zapůjčení koloběžek (SUNDISK Family)
Veronika Šindelářová, Radniční 547, Tanvald

Vstupenka pro 2 osoby na koupaliště Maškova zahrada
Týna Králová, Andrea Špačková

Vstupenka pro 2 osoby do Šťastné země
J. Ruda, Krystina Vladu, Vojtěch Kolinger

Dětské tričko „Za pověstmi Českého ráje"
Milan Čmelík

Dramaťáci ze Žižkovky opět vystoupili na akci Český ráj dětem

Podrobná pozvánka na akci Český ráj dětem 2018

Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:

2017: Český ráj dětem zahájil turistickou sezonu 2017

2016: Akce Český ráj dětem se účastnilo přes pět tisíc návštěvníků

2015: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji

2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků

2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT