Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

15.05.2015 21:11:10 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých

Na pět tisíc návštěvníků se v sobotu 25. dubna 2015 zúčastnilo již 12. ročníku celodenní akce Český ráj dětem, kterou se zahajuje turistická sezona v Českém ráji na Turnovsku.

Na trasu, která vedla z Lázní Sedmihorky Hruboskalským skalním městem do areálu Šťastné země, vyrazili někteří nedočkavci již před oficiálním startem. Na trase čekaly na účastníky všetečné otázky a postavičky z českorajských pověstí s úkoly. V rámci trasy sehráli žáci ZŠ Žižkova Turnov i divadelní představení. Bohatý kulturní program a rukodělné dílny byly připraveny v cíli pochodu, areálu Šťastné země. Zde také převzal král Granát s královnou a celou svojí družinou z rukou paní starostky Karlovic, Vlasty Špačkové, vládu nad pohádkovou krajinou Českého ráje na nadcházející turistickou sezónou. Akce se zúčastnily i zástupci Libereckého kraje, Města Turnova a Sdružení Český ráj, kteří pozdravili účastníky akce.

„Akce je organizačně hodně náročná a chci poděkovat všem, kteří se na průběhu celé akce podíleli. Poděkování patří i partnerům akce, od kterých malí putovatelé získali hodnotné ceny. Účastníkům přišla k chuti i dopolední a odpolední svačinka v podobě sladkých lineckých sušenek či loupáčků. Poděkování patří i společnosti BusLine a. s., Semily, která zajistila autobusy a odvážela i rozvážela po skončení akce účastníky, a Policii České republiky za organizační pomoc v rámci dopravy. Areál Šťastné země je k této akci ideální, neboť poskytuje množství různých atrakcí pro děti včetně nezbytného zázemí. A přálo nám i počasí. Jsem ráda, že se akce vydařila a věřím, že se vydaří i celá turistická sezóna,"uvedla Eliška Gruberová, ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.

Akce se pravidelně účastní rodiče s dětmi i s kočárky, největší počet účastníků je od 4 do 9 let, nejvíce účastníků bylo letos šestiletých. Akce se účastnili i návštěvníci ze vzdálenějších oblastí: z Frýdku-Místku, Bruntálu, Jihlavy, Třeboně či Ústí nad Orlicí. Skoro polovina návštěvníků se účastní akce vícekrát, na pěti odevzdaných kuponcích byla uvedena účast na všech dvanácti ročnících.

Akci pořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. Města Turnov, Město Turnov a Sdružení Český ráj.

Související články:

Pohádkový les v Rovensku opět podpoří jízdy parních vlaků

Turistickou sezonu opět zahájí akce Český ráj dětem

Zahájení turistické sezony v Českém ráji podpoří i jízdy parních vlaků

Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

Předchozí ročníky akce Český ráj dětem:

2014: Čtyři tisíce lidí zahájilo sezonu v Českém ráji

2013: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájí děti a pohádkové postavy

2012: Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo rekordních 5 tisíc návštěvníků

2011: Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT