Turnov a škola v Mašově mají srdce na dlani

23.09.2022 11:51:46 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov a škola v Mašově mají srdce na dlani

Skleněná plastika ve tvaru srdce na otevřené lidské dlani je cenou v tradiční soutěži Komunální projekt roku, ve které letos uspěla rekonstrukce základní školy v Mašově.

Podoba plastiky podle organizátorů symbolizuje fakt, že všechny projekty v samosprávách jsou hlavně o lidech a pro lidi, mají zlepšovat život a dělat dobře u srdce. Soutěž Komunální projekt roku vyhlašuje vydavatelství ProfiPress a časopis Moderní obec ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu, Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny, Svazem měst a obcí a Sdružením místních samospráv.

Komunálním projektem roku je rekonstrukce ZŠ v Mašově<br />Autor: Archiv města Turnov Soutěž se koná od roku 2015. Má devět kategorií podle toho, jak fungují a co mají na starosti municipality. Jedná se o kategorie Sociální projekt roku, Děti a rodiče, Veřejná zeleň, Kulturní a vzdělávací činnost, Odpadové hospodářství, Utváření veřejného prostoru, Chytrá obec, Ekologický projekt roku a Trvale udržitelný projekt roku. S vítězstvím v každé kategorii i celkovým prvenstvím je spojena finanční odměna 20 tis. a 30 tis. Kč. Nejvíc přihlášek, a to 26, letos přišlo v kategorii Utváření veřejného prostoru. Uděluje se také Cena ministra pro místní rozvoj, který se osobně zúčastnil předávání cen v úterý 13. září v Obecním domě v Praze.

Hodnotitelskou komisi tvořili vítězové loňského ročníku soutěže, zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Svazu měst a obcí, Sdružení místních samospráv a organizátoři akce. Mimo jiné posuzovali přínos projektu pro obyvatele a samosprávu, která ho realizovala, případné uplatnění v jiném městě či obci, zapojení veřejnosti, náklady - od výše přes způsob a zdroje financování, stejně jako úlohu soutěžícího, který je s projektem spojený a byl jeho hnacím motorem. To se týká starostů měst a obcí, kteří přebírají ocenění za vítězné projekty.

Komunálním projektem roku je rekonstrukce ZŠ v Mašově<br />Autor: Archiv města Turnov Projekt rekonstrukce ZŠ Turnov-Mašov uspěl v kategorii Děti a rodiče. Starosta města Tomáš Hocke si přezval pamětní list a také zmíněné srdce na dlani, a to „za projekt rekonstrukce ZŠ Turnov-Mašov, který pomohl zachovat 1. stupeň základní školy v této místní části a významně tam zlepšil pracovní prostředí a podmínky pro vzdělávání žáků."

Tomáš Hocke v reakci na ocenění uvedl: „Projekt Rekonstrukce a dostavby ZŠ Mašov se nerodil jednoduše a trvalo to skoro 10 let. V první fázi bylo potřeba rozhodnout, zda škola pro 80 dětí má své místo na slunci a zda nemáme využít kapacitu našich „velkých" škol. Pak muselo padnout rozhodnutí, jak by měla opravená škola vypadat a kolik může město vydat finančních prostředků. Bohužel, na opravu takto malých škol nebyly vypsány žádné dotační výzvy. Ocenění znamená, že i v republikovém měřítku vzbudil projekt zachování a opravy lokální základní školy pozornost a zaujal odbornou komisi. Malé školy společně s důležitým tématem inkluze a změnou způsobu vzdělávání našich dětí jsou zajímavou výzvou. Ocenění samozřejmě nesměřuje pouze k mé osobě, ale i k zastupitelům, kteří po dlouhých jednání našli společnou cestu, týmu inženýrů, architektů a techniků, kteří stavbu připravovali a velký dík patří i stavební firmě, která stavbu realizovala. Připomínám, že z městského rozpočtu směřovalo do této stavby skoro 45 milionů Kč."

Další informace k soutěži Komunální projekt roku naleznete na stránkách www.komunalniprojektroku.cz. K nahlédnutí je zde fotogalerie minulých ročníků, postupně budou zveřejněny také videoprezentace jednotlivých účastníků letošní soutěže, zhlédnout můžete záznam z předávání ocenění nebo kompletní seznam oceněných. V letošním silném ročníku soutěže Komunální projekt roku 2022 se sešlo 88 projektů z celé České republiky, celkovým vítězem se nakonec stalo Kulturní centrum v Klášterci nad Ohří.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mašovská škola se ukázala v novém kabátě
Slavnostní otevření Základní školy Mašov se blíží
Základní škola v Mašově je před dokončením
Stavební práce na škole v Mašově míří do finále
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
U školy v Mašově začal vyrůstat nový pavilon
V Mašově připravují základy pro nový pavilon školy
Mašovská škola v květnu neotevře, rekonstrukce je v plném proudu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT