Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023

27.11.2023 18:06:25 | Autor: S využitím tiskové správy MV ČR Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023

Na začátku listopadu proběhlo slavnostní předání cen 8. ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad. Turnov si odnesl 3. místo v Libereckém kraji.

Slavnostní předávání cen 8. ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad, kde se úřady obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Prahy 1-22 utkaly o titul nejvíce přívětivého úřadu kraje i republiky, proběhlo 1. listopadu v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Ocenění pro Městský úřad Turnov za třetí místo v rámci Libereckého kraje převzala tajemnice úřadu Eva Honzáková a starosta města Tomáš Hocke

Soutěž Přívětivý úřad mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo 130 obcí s rozšířenou působností a MČ Prahy, což představuje 58 % ze všech. Na prvním místě celorepublikově se letos umístil Pelhřimov, následovaný Kolínem a Brnem. Více informací naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov získal třetí místo v soutěži Přívětivý úřad 2021
Turnov převzal ocenění Přívětivý úřad
Semilský městský úřad získal již podruhé ocenění za přívětivost
Semilský městský úřad je třetí nejpřívětivější v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT