Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

17.09.2020 16:28:34 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

Minulý víkend patřil v Turnově na Střelnici šachistům. Konaly se zde prestižní závody, které skvěle pořadatelsky zajistil domácí šachový klub. V MČR v bleskovém šachu družstev se hned od prvních kol na předních pozicích dvacetičlenného pelotonu usadily favorizované týmy domácího Turnova A a B.

Velmi dobře si vedla také druhá nasazená Pankrác. Nakonec se letošním Mistrem ČR v bleskovém šachu stalo družstvo pořádajícího Turnova v sestavě IM Tomáš Kraus, GM Pavel Šimáček, IM Jan Vykouk a IM Tomáš Studnička. Od ostatního pole se dokázala oddělit i Pankrác. Skvělým finišem a také s pomocí lehce „kulhající" rezervy Turnova se na bronzový stupínek dostala Moravská Slávia A.

Za zmínku určitě stojí výsledek jejich hráče GM Tomáše Poláka, který vybojoval na 1. desce 17 bodů z 19 možných při jedné porážce. Stejný bodový zisk 17/19 bodů dosáhl i turnovský IM Jan Vykouk hrající na 3. šachovnici.

Pole startujících na MČR rapid šachu doznalo proti předchozímu dni několika změn a celkem startovalo 26 týmů. Přijela silná družstva Unichessu Praha, Dopravních podniků Praha a také Vyšehradu. Brňané posílili svoji sestavu o IM Petra Piska. Pořadatelé také využili možnosti nasazení dalších družstev Libereckého kraje přidělením „divokých karet".

Jako rozhodující se ukázalo hned 5. kolo, když papírově slabší Brňané „přejeli" Turnov A přesvědčivě 3-1. Od té doby se pevně usadili na prvním stole a až do konce už před sebe nikoho nepustili. Turnov A se z prohry vzpamatovával jen těžce a řada nepovedených nerozhodných výsledků ho posouvala níž startovním polem. O další medailové pozice se stále hlásili další favorité v čele s Turnovem B, ŠK DP Praha, Sokolem Vyšehrad a překvapivě i s ŠK Líně, SK Děčín a Sokolem Bakov. O místech na bedně (neplatí o prvním místě) se rozhodovalo až v posledním kole. Přesvědčivá výhra družstva Turnova B (v sestavě Čech, Sodoma, Liška a Kučera) nad TJ Deskem Liberec znamenala stříbro pro domácí. Bronz uhájil ŠK Dopravní podnik Praha před „dotírajícím" Děčínem a Bakovem.

„Závěrem chceme poděkovat jak vedení města Turnova, tak i pracovníkům Kulturního centra Střelnice a členům pořadatelského klubu za vstřícnost a spolupráci při uspořádání takto významné akce. Poděkování patří také všem sponzorům a partnerům akce," uzavřel předseda pořádajícího klubu František Zikuda.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT