Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

17.09.2020 16:28:34 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnov hostil český šampionát v bleskovém a rapid šachu družstev

Minulý víkend patřil v Turnově na Střelnici šachistům. Konaly se zde prestižní závody, které skvěle pořadatelsky zajistil domácí šachový klub. V MČR v bleskovém šachu družstev se hned od prvních kol na předních pozicích dvacetičlenného pelotonu usadily favorizované týmy domácího Turnova A a B.

Velmi dobře si vedla také druhá nasazená Pankrác. Nakonec se letošním Mistrem ČR v bleskovém šachu stalo družstvo pořádajícího Turnova v sestavě IM Tomáš Kraus, GM Pavel Šimáček, IM Jan Vykouk a IM Tomáš Studnička. Od ostatního pole se dokázala oddělit i Pankrác. Skvělým finišem a také s pomocí lehce „kulhající" rezervy Turnova se na bronzový stupínek dostala Moravská Slávia A.

Za zmínku určitě stojí výsledek jejich hráče GM Tomáše Poláka, který vybojoval na 1. desce 17 bodů z 19 možných při jedné porážce. Stejný bodový zisk 17/19 bodů dosáhl i turnovský IM Jan Vykouk hrající na 3. šachovnici.

Pole startujících na MČR rapid šachu doznalo proti předchozímu dni několika změn a celkem startovalo 26 týmů. Přijela silná družstva Unichessu Praha, Dopravních podniků Praha a také Vyšehradu. Brňané posílili svoji sestavu o IM Petra Piska. Pořadatelé také využili možnosti nasazení dalších družstev Libereckého kraje přidělením „divokých karet".

Jako rozhodující se ukázalo hned 5. kolo, když papírově slabší Brňané „přejeli" Turnov A přesvědčivě 3-1. Od té doby se pevně usadili na prvním stole a až do konce už před sebe nikoho nepustili. Turnov A se z prohry vzpamatovával jen těžce a řada nepovedených nerozhodných výsledků ho posouvala níž startovním polem. O další medailové pozice se stále hlásili další favorité v čele s Turnovem B, ŠK DP Praha, Sokolem Vyšehrad a překvapivě i s ŠK Líně, SK Děčín a Sokolem Bakov. O místech na bedně (neplatí o prvním místě) se rozhodovalo až v posledním kole. Přesvědčivá výhra družstva Turnova B (v sestavě Čech, Sodoma, Liška a Kučera) nad TJ Deskem Liberec znamenala stříbro pro domácí. Bronz uhájil ŠK Dopravní podnik Praha před „dotírajícím" Děčínem a Bakovem.

„Závěrem chceme poděkovat jak vedení města Turnova, tak i pracovníkům Kulturního centra Střelnice a členům pořadatelského klubu za vstřícnost a spolupráci při uspořádání takto významné akce. Poděkování patří také všem sponzorům a partnerům akce," uzavřel předseda pořádajícího klubu František Zikuda.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT