Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

07.08.2022 21:21:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po třech letech se v Turnově opět hrálo divizní utkání, na které byli fanoušci předtím zvyklí nepřetržitě deset let. Zkušenější ale byli hosté z Trutnova, kteří po celé utkání vedli a domácí už poté pouze snížili z penalty na konečných 1:2.

FK Turnov - MFK Trutnov 1:2 (0:1)

Skóre otevřeli hosté v 15. minutě po rohovém kopu, kdy se přesně trefil hlavou jejich kapitán Zieris. Více příležitostí si dál vytvářeli hosté, ale domácí prapor držel nahoře brankář Kopal. Ve 22. minutě musel pro zranění střídat L. Havel a na hřiště šel za něj nováček Tobiaš.

V 72. minutě přišla nahrávka přes turnovské vápno, špatné pokrytí obránci a křížem přes celou branku vstřelil gól na 0:2 Štěpánek. V 77. minutě rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Petržilka. Další domácí šance se už neujala, takže v prvním utkání vyšli fotbalisté z Českého ráje bez bodu.

„Výsledek je zklamání, hra byla v některých částech dobrá, ale soupeř celkově lepší. Vysocí trutnovští hráči na stoperu nám dělali problém," poznamenal po utkání trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 77. Petržilka z pen. - 15. Zieris, 72. Štěpánek. Rozhodčí: Klír - Drábek, Zita, ŽK: 3:2. Diváků: 280. Turnov: Kopal - Provazník (46. Š. Havel), Horák, Petržilka, Beníšek - L. Havel (22. Tobiaš), Břenek (80. Jákl), Vencbauer (46. P. Havel), Křeš - Svoboda, Landfeld (68. Pham).