Turnov rozstřílel Rovensko, prvního jarního gólu se dočkali v Lomnici

25.04.2022 19:54:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Ve čtvrtém jarním kole krajského přeboru potěšila výhra 2:0 Sedmihorky ve Frýdlantě a také Turnov, který v derby rozstřílel 6:0 Rovensko. Prvního jarního gólu a druhého bodu za remízu 1:1 se Skalicí se dočkali fotbalisté Lomnice.

Frýdlant - Sedmihorky 0:2 (0:1)

Druhý zápas za sebou se Sedmihorkám hodně povedl, hrály zodpovědně v obraně, domácí si proto vytvořili jen několik standardních situací a jednou nastřelili břevno. V 10. minutě se hezky trefil křižnou střelou z 25 metrů na protější tyč Matěj Randák - 0:1. V 18. minutě byl vyloučen domácí Berkovec za faul posledního hráče na útočníka v úniku. Hosté poté mohli své vedení několikrát navýšit, ale v domácí brance čaroval brankář Zajíček.

V 63. minutě Veber našel Hrance před prázdnou brankou a bylo to 0:2. Závěr už si Sedmihorky ohlídaly a mohli slavit druhou výhru v řadě.

„Dnes zasloužené vítězství, trenéři byli spokojení, jsme rádi za tři body. Ve středu nás čeká doma od 17.30 dohrávka s Hrádkem nad Nisou," doplnil k zápasu za Sedmihorky Miloslav Kobrle.

Branky: 10. Randák, 63. Hranec. Rozhodčí: Nešněra - Paulus, Kadlec, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (16. Borkovec). Diváků: 100. Sedmihorky: Mart. Špína - Urbánek, Vaníček, Mrázek, Veber - Močkovský, Hranec (88. Rympler),  - Randák, Kodr, Čermák (80. Novotný) - Marc. Špína.

Lomnice n. P. - Skalice 1:1 (0:0)

Domácí hráči bylo v nedobrém rozpoložení po dvou prohrách, proto začali defenzivněji. Hosté, kteří patří k předním týmům soutěže, hrozili ze standardních situací, ale co prošlo před bránu, s tím si poradil gólman Přibyl. Lábkovu střelu na druhé straně také vytáhl gólman hostů Vosecký. Portyk dobře centroval, ale nebylo z toho nic a Fedorko v šanci střílel vedle.

Při nástupu do druhé půle rozhodčí nařídil penaltu po faulu J. Vega, kterou skalický Valta proměnil - 0:1. Domácí hru oživilo dvojí střídání a v 79. minutě Drusan centroval, Drahoňovský hlavou prodloužil balon na Lábka, který levačkou střílel přesně a zajistil vyrovnání. V závěru ještě Drahoňovský hlavičkoval, ale zasáhl gólman a Vacek nevyužil náběh, takže skóre už zůstalo vyrovnané.

„Cenný bod, který bereme jako za tři, protože Skalice jde na postup. Hráli jsme bojovně a předvedli určitě náš nejlepší výkon na jaře," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš. Zajímavostí je, že Lomničtí vstřelili zásluhou Lábka teprve první gól ve čtyřech jarních utkáních!

Branky: 79. Lábek - 49. Valta z pen. Rozhodčí: Jirák - Havel, Bahník, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - J. Veg (74. Drahoňovský), Gaubman, Košťák, Morávek - Portyk, V. Horáček, Lábek, Drusan, Dlouhý (64. Vacek) - Fedorko.

Turnov - Rovensko p. T. 6:0 (5:0)

V nedělním derby se čekal minimálně ze začátku vyrovnaný souboj, ale nakonec bylo už po devíti minutách hotovo!  Už v 1. minutě dobře dorážel Horák, ve 4. byla nařízena penalta, kterou proměnil Landfeld a v 9. minutě zvyšoval na 3:0 P. Havel! Ještě do poločasu ale domácí vedení ještě navýšili, když v 35. minutě se trefil kapitán Turnova Petržilka po rohovém kopu a ve 42. úspěšně zakombinoval Svoboda přes Havla - 5:0.

Ve druhém poločase mohli Turnovští hodně prostřídat a poslat do hry i dorostence, přesto ještě jeden gól přidal v 76. minutě Matěj Horák po centru Bernáta. Turnovští hráči tak částečně odčinili nečekanou prohru v minulém kole ve Višňové.

„Prokázalo se, že velké hřiště nám vyhovuje mnohem lépe. Za devět minut bylo rozhodnuto. První poločas byl opravdu nadstandardní, ještě spoustu šancí jsme nedali. Druhý poločas jsme se pak už nikam nehnali," řekl k zápasu trenér Turnova Tomáš Nosek.

„Ve 4. minutě po penaltě jsme mohli jít domů. Chtěli jsme je potrápit, ale to se nestalo. Začátek byl hrozný, kupili jsme individuální chyby," dodal hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 2. a 76. Horák, 4. Landfeld z pen., 9. P. Havel, 35. Petržilka, 42. Svoboda. Rozhodčí: Kořínek - Bohuš, Šnýdl, ŽK: 1:3. Diváků: 151. Turnov: Franc - Provazník, Petržilka, Jíra, Beníšek - Landfeld (68. Parsi), Svoboda, Bělina (76. Rozkovec), Tomašov (46. Bernát) - Horák - P. Havel (63. L. Havel). Rovensko: Prokopec - Šteffan, Kočí, Vítek, Perger (78. Mencl), Krejčík, Bangha, Glod (68. Mazánek), Štěpnička, Soukeník, Šimek.