Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

23.05.2022 19:27:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Ve 24. kole krajského přeboru Turnov v derby porazil 3:1 Sedmihorky a potvrdil první místo. Výhru 4:3 po obratu z 1:3 slavilo i Rovensko s posledními Hejnicemi. Alespoň bod brala i Lomnice, která musela vyrovnat na konečných 2:2 z 0:2 pro hosty ze Stráže pod Ralskem.

Turnov - Sedmihorky 3:1 (2:1)

Hosté hráli slušný zápas a díky brance kapitána Močkovského od 9. minuty vedli. Za Turnov srovnal až ve 29. minutě Š. Havel, když protlačil balon do branky z dorážky. O minutu později ale využil samostatný únik Landfeld a domácí už vedli. Za stavu 2:1 mohli hosté vyrovnat, ale velkou šanci nevyužili. V 74. minutě zpracoval přihrávku Bernát a přesně pravou nohou k tyči potvrdil gólem na 3:1 turnovskou výhru.

„Představovali jsme si to jednodušší, ale soupeř zahrál dobře. Vyzdvihnul bych výkon Rozkovce, který hrál na hřišti proti kamarádovi Falkenbergovi a s derby se dobře vypořádal. Příští sobotu můžeme ve Velkých Hamrech potvrdit postup, případně ale bude další šance doma se Skalicí," řekl trenér Turnova Tomáš Nosek.

V rámci Fotbalového víkendu při oslavách 750 let města Turnov a 120 let klubu se v duelu starých gard v neděli střetl Turnov se Spartou Praha a slavnější hosté v sestavě s Novotným, Flachbartem nebo Čížkem před 600 diváky vyhráli 4:2.

Trochu utajeně Turnov odehrál už 11. května semifinále poháru LKFS, když na trávníku Velkých hamrů podlehl domácím 1:0 gólem Šťovíčka. Ve finále poháru 1. června se tak střetnou v Novém Boru domácí tým, který vyřadil 3:2 Frýdlant a právě Velké Hamry B.

Branky: 29. Š. Havel, 30. Landfeld, 74. Bernát - 9. Močkovský. Rozhodčí: Kadlec - Všetečka, Bohata, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Turnov: Franc - Provazník, Jíra, Petržilka, Rozkovec (67. L. Havel) - Landfeld, Vencbauer, Bělina (63. Horák), Bernát (85. Parsi) - Svoboda - Š. Havel. Sedmihorky: Mart. Špína - Falkenberg, Veber, Ložek (85. Macháček), Močkovský, Marc. Špína, Urbánek, Najman (53. Hranec), Bejda, Mrázek, Randák.

Lomnice n. P. - Stráž p. R. 2:2 (0:2)

V 6. minutě měl první větší šanci Lábek, ale gólman Reitmajer jej vychytal. Vzápětí vyslal T. Veg do šance Fedorka, ale ten ji nevyužil. V 7. minutě vyrazil tutovou šanci Přibyl, v 8. minutě znovu, ale z dorážky už byl úspěšný Mitáč. Poté V. Horáček obešel tři hráče, ale závěr už nevyřešil. Pak pálil Fedorko z 10 metrů do břevna, nedlouho po něm znovu břevno trefil Morávek a za pár minut Fedorko v šanci přestřelil bránu. To se domácím vymstilo, když ve 45. minutě neuhlídali Špiváka a hosté vedli 0:2.

I díky střídáním měli domácí ve druhém poločase více ze hry. V 65. minutě V. Horáček šanci znovu nevyužil. V 72. minutě svůj tým znovu podržel Přibyl při příležitosti hostů. V 78. minutě konečně snížil Drahoňovský a v 79. minutě vyrovnal na 2:2 Drusan, když při trestném kopu obstřelil zeď i brankáře. V 85. minutě hosté brejk nevyužili, v 87. trefil Vacek gólmana a v 89. minutě odmítl vítězný gól pro Lomnici Drahoňovský, takže zápas skončil remízou.

„Obranná fáze hořela u obou mužstev, nás několikrát podržel brankář Přibyl. Na šance to bylo snad 8:6. Těší nás, že jsme otočili z 0:2 na 2:2, ale vítězný gól už jsme dát nedokázali. Další kolo s Hrádkem předehráváme už v pátek kvůli pořádání tradičního turnaje přípravek," uvedl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 78. Drahoňovský, 79. Drusan - 8. Mitáč, 41. Špivák. Rozhodčí: Kořínek - Linhart, Zikmund, ŽK: 2:0. Diváků: 101. Lomnice: Přibyl - Košťák, Gaubman, Dlouhý (69. Drahoňovský), Morávek - Majer (58. Vacek), Drusan, Lábek, V. Horáček - Fedorko, T. Veg.

Rovensko p. T. - Hejnice 4:3 (2:3)

Domácí chtěli hrát proti poslednímu týmu trpělivě a brzy rozhodnout, ale to se jim moc nepovedlo, když po chybě v 6. minutě hosté gólem Suka vedli. Pak sice vyrovnal Dlouhý, ale po dalších chybách a dvou brankách Kobra se hosté dostali do vedení 1:3. S domácími to vypadalo zle, ale ještě těsně před poločasem snížil na rozdíl gólu Mazánek.

Hned na začátku druhé půle byla nařízena penalta, ze které vyrovnal na 3:3 Šimek. Poté se hrálo převážně na branku hostů, ale ti stále hrozili z protiútoků. V 89. minutě se štěstím přinesl výhru pro Rovensko čtvrtým gólem Glod.

„Gólů jsme dostali moc, ve Skalici jsme hráli lépe, ale trochu paradoxně bereme všechny body z horšího utkání. Jsme za to ale samozřejmě rádi, hráči se nevzdali a bojovali do samého konce, což se nám tak často nestává," řekl hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 27. Dlouhý, 45. Mazánek, 48. Šimek z pen., 89. Glod - 6. Suk Lukáš, 32. a 35. Kobr. Rozhodčí: Nešněra - Šmíd, Chládek, ŽK: 1:4. Diváků: 75. Rovensko: Hyka - Soukeník, M. Pařízek (46. Šteffan), Kočí, Vítek - Mazánek (90. Liška), Štěpnička, Dlouhý (79. Mencl), Perger (64. Drozen) - Glod, Šimek.