Turnov veze tři cenné body z Hradce

13.03.2011 17:08:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Fotbalisté FK Pěnčín-Turnov vstoupili do jarní části divize skvěle, když dokázali porazit na hřišti v Novém Hradci rezervu ligového Hradce Králové. Vše podstatné v zápase se událo již v prvním poločase.

Dobrý start a překvapivá výhra vynesla FKP Turnov až na 9. místo tabulky, nadále ale zůstává divize C poměrně vyrovnaná a jistotu záchrany to ještě neznamená.

Hradec Králové B - FKP Turnov 1:2 (1:2)

Domácí začali útočně a poprvé Metelku v turnovské brance prověřil Kábrt. V 7. minutě padl první gól, když vše v cestě prostřelil domácí Schwarz. Hradečtí byli nadále aktivnější a v prvních 20 minutách obrana hostů v čele s Metelkou odolávala několika akcím. Ve 26. minutě se ovšem ideálně uvolnil Bárta, obešel dva obránce, předložil míč Maňasovi, který vyrovnal na 1:1.

Několika povedenými střelami poté testoval pozornost svého jmenovce v domácí brance turnovský Filip Koubek.  Ve 42. minutě se znovu uvolnil Bárta, prodloužil na Bělíka  který prostřelil hradeckého Koubka - 1:2. Těsně před přestávkou mohl potvrdit vedení hostů Vavřich, ale spolu s Koubkem přehodil míčem i domácí branku.

Na začátku druhé půle našel Vavřich hlavou Bělíka, ale ten mířil mimo. V 53. minutě pálil těsně nad domácí Wozniak. Hostující obrana poté odrážela trestný kop a vzápětí mířil domácí Novotný nad. Do konce zápasu si vytvořili domácí ještě dvě akce, ale obě Metelka zneškodnil, a hosté si tak odvážejí z Hradce cenné tři body.

„Ve druhém poločase byli domácí o trochu lepší, ale do vyložené šance jsme je nepustili a po bojovném a kolektivním výkonu si vezeme výhru," řekl po zápase vedoucí turnovského mužstva Petr Horáček.

Branky: 7. Schwarz - 26. Maňas, 42. Bělík. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 0:1. Diváků: 150. FKP Turnov: Metelka - D. Hurt, Novotný, Horák, V. Hurt - Koubek (79. Koťátko), Mendlík, Maňas, Bělík - Bárta (67. Moravec), Vavřich (85. Kulhánek).

Další výsledek: Horní Měcholupy - SK Semily 1:1 (1:1) Podrobnosti zde