Turnov znovu vítězný na cizím hřišti

27.03.2011 11:15:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnov znovu vítězný na cizím hřišti

Po vítězství v Hradci a nekonání zápasu s odstoupivšími Pardubicemi hráli fotbalisté FK Pěnčín-Turnov znovu na půdě soupeře a znovu vybojovali tři body. Divizní zápas v Náchodě rozhodl až v 90. minutě hlavičkou Horák.

Góly v zápase stříleli jen hosté, po úvodním Novotného vlastním gólu vyrovnával na 1:1 Maňas.

Náchod - FKP Turnov 1:2 (1:0)

Turnovští začali aktivně a v 7. minutě pálil Maňas po přiťuknutí Koubka nad domácí branku. V 15. minutě mířil Bělíkův dlouhý centr těsně nad Kobasovu branku. V 19. minutě ale udeřili domácí hráči, když trestný kop Hubka si obránce Novotný srazil do vlastní branky - 1:0. Od té chvíle byli domácí o něco lepší a nebezpečnou Sedláčkovu hlavičku musel likvidovat brankář Metelka. Přesto i hosté měli ještě do konce poločasu šance na vyrovnání, které ovšem Koubek ani Mendlík nevyužili.

Od druhého poločasu zvýšili hosté ještě obrátky a do hry přišel místo Koťátka ofenzívnější Bárta. Nejprve si Kobos musel poradit se střelou V. Hurta a poté i s hlavičkou Mendlíka. Vyrovnání přišlo v 64. minutě. Centr Novotného sklepl hrudí Bárta pro Bělíka, ten ideálně našel Maňase, který prostřelil Kobose - 1:1.

Jednu z menších šancí nevyužil Koubek a už to vypadalo, že se mužstva rozejdou smírně. V 90. minutě ale zahrál Hurt trestný kop z pravé strany a Horák jej prodloužil pod břevno - 1:2. V nastavení mohl ještě navýšit vítězství V. Hurt, ale po přihrávce Bárty mířil hlavou nad.

„Hrál se nadprůměrný divizní fotbal, takže doufám, že to bude dostatečná pozvánka na náš první domácí zápas na jaře, kdy v neděli od 16.30 přivítáme Ústí nad Orlicí," doplnil k zápasu vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 19. vlastní - 64. Maňas, 90. Horák. Rozhodčí: Krauskopf, ŽK: 1:2. Diváků: 250. FKP Turnov: Metelka - D. Hurt, Novotný, Horák, Vítek - Maňas (80. Kulhánek), Koťátko (55. Bárta), Mendlík, V. Hurt, Bělík - Koubek (89. Vokáček).

Přehled dalších fotbalových zápasů o víkendu zde

Související články: 

Slovan proti Turnovu udeřil až ve druhém poločase

Turnov veze tři cenné body z Hradce

Divizní fotbalisté vstupují do jarní části

Další zprávy z fotbalu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT