Turnováci jako vítězové turnaje v Pace vyklepli na závěr Lázně Bělohrad

26.02.2012 14:56:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V tomto týdnu odehráli turnovští fotbalisté dva přípravné zápasy s mužstvy krajského přeboru Královéhradeckého kraje. Nejprve ve středu porazili Jičín vysoko 7:2 a poté v sobotu zimní turnaj v Nové Pace zakončili jasnou výhrou 5:1 nad Lázněmi Bělohrad.

Další přípravné utkání čeká turnovské hráče ve středu na UMT v Doubí, kde jim soupeřem bude Hlavice hrající ČFL, následovat bude v sobotu další přípravný zápas na Moravském soustředění s týmem Celtic Bořetice.

FKP Turnov - Jičín 7:2 (5:0)

V tomto přípravném utkání turnovští měli narazit na kvalitnějšího soupeře. Utkání ale bylo v režii fotbalistů FKP Turnov, kteří šli od prvních minut za svým vítězstvím. V utkání se střelecky prosadil autor tří branek Vavřich. „S výkonem jsem v celku spokojen, chyby tam určitě byly, ale na tom se dá do začátku sezony určitě zapracovat," uvedl k utkání trenér FKP Turnov Jan Broschinský.

Branky: Vavřich 3, Benek 2, D. Hurt, Koubek. Sestava FKP Turnov: Metelka (46. Hyka) - Maňas, Novotný (46. Bárta), Koťátko, V. Hurt  - D. Hurt, Benek, Brett, Bernát (46. Bělík) - Vavřich, Koubek.

FKP Turnov - Lázně Bělohrad 5:1 (4:1)

Mužstvo nastoupilo v turnaji k vloženému zápasu jako již jasný vítěz Novopackého zimního turnaje a vítězně si na hřišti i počínalo. Po opatrném začátku se hra převážně konala ve středu hřiště. Turnovští udeřili v 16. minutě, kdy vstřelil první branku D. Hurt. Další branky přidali ve 20. a 21. minutě Maňas a Vavřich a o utkání bylo rozhodnuto. Fotbalisté z Bělohradu se i ve zbytku utkání převážně jen bránili.

„Předváděli jsme solidní kombinační hru s množstvím gólových příležitostí, bohužel né každá se ujala. Konečný výsledek 5:1 je pro Lázně Bělohrad spíše lichotivý," poznamenal trenér Broschinský.

Branky: D. Hurt, Maňas, Vavřich, Bárta, Novotný - Rychecký. Sestava FKP Turnov: Metelka (46. Hyka) - Maňas, Novotný, Koťátko, Randák (46. Bělík) - D. Hurt, Benek, Brett, V. Hurt - Bárta, Vavřich (46. Koubek).

Další utkání Novopackého turnaje: 1. FK Nová Paka - FK Mladá Boleslav B 1:4 (Branky Urbanec - Horák 2, Táborský, Schubert), Jiskra Hořice - TJ Kopidlno 7:0 (Branky Kuneš 2, Rubeš, Filák, R.Machek, Palm, Fajgl).