Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu

24.02.2024 22:17:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu

Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band na konci ledna vystoupila na vzpomínkovém setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky.

Součástí slavnostního setkání v pátek 26. ledna byly projevy předsedy Senátu Miloše Vystrčila a předsedy vlády Petra Fialy. Se svým projevem vystoupila bývalá vězenkyně nacistického tábora Auschwitz-Birkenau a předsedkyně osvětimského výboru Doris Broulová, zástupce romské komunity Michal Mižigár a předseda správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma. Setkání se účastnili přeživší nacistických koncentračních táborů, jejich děti, zástupci organizací, které sdružují bývalé vězně a vězenkyně, senátoři, senátorky, velvyslanci, velvyslankyně, vrchní zemský rabín, arcibiskup pražský a další významné osobnosti kulturního, politického a náboženského života.

Setkání pořádala Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu ve spolupráci s Kanceláří Senátu Parlamentu České republiky a pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Vzpomínkové setkání bylo živě přenášeno na ČT24 a je možné ho zhlédnout na i-vysílání ČT.

„Zahrát, na takovéto akci, v nádherných prostorách Senátu a především před takovým publikem, byla pro nás obrovská čest a zážitek. Myslím, že se nikdo neubránil dojetí, když si s námi přeživší zazpívali," řekla zpěvačka Mackie Messer Klezmer Bandu Veronika Mireková.

Nejbližší koncert na domácí scéně se uskuteční v pátek 10. května 2024 od 19 hodin v Synagoze Turnov. „Kalendář se nám plní dalšími koncerty. A my máme radost, že si po dlouhé době zahrajeme také doma. Srdečně všechny za kapelu zvu," dodala Mireková.

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT