Turnovská klubová scéna jede na plno. Básníci ticha to potvrzují

27.07.2025 18:00:42 | Autor: kct | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská klubová scéna jede na plno. Básníci ticha to potvrzují

Zavedená značka, která do Turnova přiváží výrazné osobnosti alternativní hudební scény, to jsou Básníci ticha. Letos se uskuteční už po třinácté. Loni se jednodenní festival proměnil v abonentní cyklus tří jednotlivých koncertů, letos jich nabídne hned pět. Na jedinečné hudební zážitky se tak můžete těšit od září až do prosince.

Všechny koncerty se odehrají v Klubu Kus. „Jeho přestavbou loni v létě získal Turnov plnohodnotnou klubovou scénu. Kvality klubu i jeho atmosféru oceňují nejen jeho návštěvníci, ale taky vystupující umělci. Zájem z jejich strany enormně sílí a slova uznání nás upřímně těší," říká jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.

Oslavu hudební alternativy zahájí v pátek 26. září zpěvačka Katarzia s kapelou. Sama umělkyně svoji tvorbu charakterizuje jako „slovenský girl folk rap", posluchače oslovují nejen její slovenské texty, které reflektují život mladé ženy v třetím tisíciletí.

Jako druhá v pořadí dorazí do Turnova v pátek 17. října Monika Načeva s kapelou. Její nejnovější album Jdem temným dnem přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem. „Na albu najdeme vedle básníků Egona Bondyho, Jana Hanče, Šárky Smazalové nebo Věry Jirousové i Pavla Zajíčka. Právě on je autorem písně Básníci ticha, která dala jméno celému festivalu," vysvětluje hudební dramaturg Kulturního centra Turnov Karel Šírek.

Listopad nabídne hned dva koncerty. V sobotu 1. listopadu přijede elektro post punková formace Moimir Papalescu & The Nihilists, která se na koncertní pódia vrátila po delší odmlce před dvěma lety. O čtrnáct dní později, v pátek 14. listopadu, vystoupí v Klubu Kus Krajina Ró, kapela založená v roce 2019 Michalem Němcem z legendárního Jablkoně. Ten se v tomto projektu spojil s rockery z kapely The BladderStones, zpěvu se ujala jeho neteř, osobitá zpěvačka a herečka Anna Břenková.

Pětici jedinečných koncertů uzavře v sobotu 20. prosince kapela Bert & Friends, která do Turnova dorazí v rámci svého ČESKÉ MOŘE TOUR. „Kapela je zcela po právu označovaná za originální úkaz na české popové scéně. Má na svém kontě ceny Anděl, Apollo a Žebřík. Pohybuje se napříč žánry i uměleckou scénou, objevuje se například i v inscenacích Národního divadla. Určitě je na co se těšit," láká Šírek.

Tak jako v loňském roce i letos bude možné zakoupit si na všechny koncerty festivalovou permanentku za zvýhodněnou cenu, děti do 12 let mají na všechny koncerty v rámci cyklu vstup zdarma. Koncerty budou začínat v osm hodin večer, dveře klubu se otevřou o hodinu dříve.

Básníci ticha 2025
26/9 Katarzia
17/10 Monika Načeva & kapela
1/11 Moimir Papalescu & The Nihilists
14/11 Krajina Ró
20/12 Bert & Friends: ČESKÉ MOŘE TOUR

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.

Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením

Nejčtenější články

27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí
27.01.: V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT