Turnovská koalice pro volební období 2022—2026 byla představena

15.10.2022 10:15:00 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská koalice pro volební období 2022—2026 byla představena

Na tiskové konferenci vedení města v pátek 14. října 2022 byl představen výsledek povolebních jednání. Vznikla nová koalice Nezávislého bloku (NB), PRO TURNOV OTEVŘENÝ (PROTO) a ODS s podporou KDU-ČSL (dále ODS).

Zástupci jednotlivých uskupení nastínili podobu koaliční smlouvy a programového prohlášení pro následující čtyřleté období. Tiskové konference se kromě stávajícího vedení města, zúčastnili také zástupci PROTO Mgr. Michal Loukota a Jan Lochman, který je nominován na pozici druhého místostarosty, a zástupce ODS Ing. Tomáš Špinka.

V komentářích jednotlivých bodů programu padl výčet zásadních priorit činnosti koalice, jež se odvíjí od společného cíle, kterým je „otevřené a odpovědně hospodařící město Turnov, usilující o udržitelný rozvoj a vstřícný přístup ke svým obyvatelům."

Nová turnovská koalice<br />Autor: Marcela Jandová Body programového prohlášení se dotýkají transparentnosti a otevřenosti města, jeho hospodaření a rozvoje, rozvoje občanské vybavenosti, dopravy a bezpečnosti. Řeší otázku životního prostředí a technologií města a v neposlední řadě oblasti vzdělávání, rodinné politiky, kultury a cestovního ruchu nebo sportu a volného času. Kompletní znění Programového prohlášení 2022-2026 naleznete zde.

Koaliční strany se dohodly, že vytvoří podmínky pro zapojení opozičních stran - tedy ANO 2011 (6 mandátů), České pirátské strany (2 mandáty) a Společně pro Turnov (1 mandát) do správy města včetně kontrolní činnosti, zejména podporou jejich účasti ve výborech zastupitelstva města a komisích rady města.

Zároveň můžete nahlédnout do Koaliční smlouvy 2022-2026, která vytváří základní rámec pro fungování koalice v následujících letech. Nominaci na pozici starosty města má Tomáš Hocke, první uvolněné místostarostky Petra Houšková a na pozici druhého uvolněného místostarosty byl nominován Jan Lochman. Koalice bude mít podporu 18 křesel z 27 míst v zastupitelstvu města.

Ustavující jednání Zastupitelstva města Turnov se odehraje v pondělí 24. října 2022 v 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově zopakoval počtvrté vítězství Nezávislý blok

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT