Turnovská kultura v listopadu

31.10.2021 14:26:36 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v listopadu

V listopadu 2021 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Z koncertů se můžete těšit na festival Básníci ticha, Anetu Langerovou, Nezmary či Turn-off Rock Night a vánoční koncert Imuzy. Z besed zaujmou cestovatelé Kateřina a Miloš Motani, překladatelka Alena Mornštajnová či herec Ondřej Vetchý.

 

Kateřina a Miloš Motani budou povídat o safari a surikatách středa 3. listopadu

Kateřina a Miloš Motani: Velké Safari a malé surikaty
V Botswaně jsou otevřené kempy, a tak za námi může v noci přijít opravdu cokoliv. Jo a bez auta s náhonem na čtyři kola bychom si v Botswaně ani neškrtli. Plavby lodí a let vrtulníkem nad africkým rájem taky nesmí v žádném případě chybět! Naše dobrodružství se v Zimbabwe stupňuje. Viktoriiny vodopády vypadají ze země i ze vzduchu opravdu úchvatně. Na druhý den se pak projedeme křovinatou buší na sloním hřbetu. Ten můj je pravda menší, ale ten Milošův má určitě ony pověstné čtyři metry. A když jdeme lesem těsně vedle dvou mladých lvů, víme moc dobře, že se může stát cokoli.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově čtvrtek 4. listopadu

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
Kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým. Souhrnná pozvánka

Básníci ticha jsou zpět v Turnově sobota 6. listopadu

BÁSNÍCI TICHA 2021
Po roční pauze se do kulturního programu vrací festival hudební alternativy Básníci ticha. I přes netradiční podzimní termín konání festival opět nabídne pečlivě promíchaný hudební koktejl nejen z alternativního žánru. Oficiální devátý ročník představí kapely WE2, Hm..., Hrubá Hudba, Mucha a v neposlední řadě písničkáře Martina Geišberga.
Festival Básníci ticha, který vznikl jako vzpomínka na Milana Hlavsu, má v našem nemalém kulturním vesmíru své pevní místo. Již od prvního ročníku festivalu bylo jasné, že se tato akce nebude nijak snažit konkurovat velkým komerčním festivalům, ale naopak se stane téměř rodinnou záležitostí. Právě tak totiž setkání na „básnících" působí. Uvolněná přátelská atmosféra, doplněná pečlivě vybraným programem a nevyčerpatelnou zásobou dobrého pití téměř perfektně definuje to, jací „básníci" jsou. Zkuste si tuhle atmosféru vynásobit dvěma, protože po roční pauze bude to letošní setkání plné dvojnásobné radosti a dvojnásobného důvodu k oslavě.
Hudební festival, KC střelnice 6. listopadu - velký sál od 17 hodin, vstupné od 490 Kč. Podrobná pozvánka

Alena Mornštajnová bude v Turnově povídat nejen O literatuře středa 10. listopadu

 

Alena Mornštajnová
Původní profesí překladatelka a lektorka anglického jazyka literárně debutovala poměrně pozdě, ve svých 50 letech. A hned její prvotina, román Slepá mapa, zaujala natolik, že se dostala do užší nominace na Cenu Česká kniha 2014. V roce 2015 vydala román Hotýlek, v němž znovu potvrdila, že je rozenou vypravěčkou. Největší pozornost však na sebe strhl její třetí román Hana. Za něj Alena Mornštajnová získala řadu ocenění, např. Cenu Česká kniha 2018. V roce 2019 vydala román Tiché roky, jejím posledním románem je Listopád, který nabízí příběh s tak trochu jiným výsledkem listopadových událostí v roce 1989. Večerem provází Petr Vizina.
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, zdarma. Samostatná pozvánka

čtvrtek 11. listopadu

Kdo se bojí Virginie Woolfové
„Prosím? Ach promiňte. Já jsem vás neposlouchal. Nebo jsem myslel na něco jinýho... Nehodící se škrtněte."
Večírek. Hostiteli jsou stárnoucí profesor a jeho žena, kteří si prostřednictvím virtuálního světa a virtuálních příběhů dokážou ubližovat s šokujícím gustem a razancí. Pravděpodobně proto, aby dokázali sami sobě, že ještě žijí. Hostem je mladý pár na začátku vztahu i kariéry, plný iluzí o budoucím životě. Romantická představa o harmonii manželské lásky je cupována na kousky... a Edward Albee tak činí skrze absurditu. Realita a iluze na sebe tvrdě narážejí, hrdinové hry unikají z nejistoty vlastní existence do náruče iluze. Prolínání a konflikt těchto dvou světů žene děj jedné noci dál a dál. Skrze pichlavé, vtipné dialogy, psané s ironickým až cynickým nadhledem, založené na principu agresivní hry, se odhalují ta nejintimnější tajemství, vyjevují se komplexy, traumata a úzkosti, hrají se kruté a cynické hry, všechny hranice jsou překročeny. A možná je pád na absolutní dno šancí na nový začátek. Absurdní drama světoznámého dramatika Edwarda Albeeho při své premiéře roku 1962 způsobilo obrovský skandál. Nabouralo optimistickou poválečnou náladu Američanů a vysmálo se jejich budování „amerického snu". Postavilo veškeré hodnoty na hlavu a zpochybnilo základní jistoty. Například jistotu, že jazyk slouží ke komunikaci.
abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 420 Kč/ na místě 460 Kč.

pátek 12. listopadu

Gulty Pleasure
Taneční večírek Guilty Pleasure je určený všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Ne, nečekejte žádný jukebox s písničkami na přání, ale vyladěný playlist s hudbou prověřenou tolika ušima, až oči přechází. Hrajeme všechno to, co jinde neuslyšíte!
kulturní kavárna KUS od 21 hodin.

Čert a Káča vtrhnou do turnovského divadla sobota 13. listopadu

Čert a Káča
Kdo by neznal Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to rázné a energické děvče. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny, která jim lásku závidí a tak jim ho nechce dát. Všechno se zamotá ještě víc, když se na scéně objeví čert! Jak to nakonec dopadne s tolik vytouženou svatbou? Zjistíte ve veselé pohádce s řadou písniček, která pobaví děti i jejich rodiče.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, 100 Kč. Samostatná pozvánka

Aneta Langerová představí v Turnově album Dvě slunce Sobota 13. listopadu

Aneta Langerová - Dvě slunce
Na svém koncertním turné představí Aneta Langerová album Dvě slunce, Anetu doprovodí její kapela a také smyčcové trio.
Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů. Následovat Anet do světa dvou sluncí znamená zaposlouchat se do tónů hudebního časoprostoru duše. Vnímavý pozorovatel v každém z nás se může vydat na cestu fantazie a setkat se s odvážnými alkami, vědomým stromem, příběhy Marie, Bílého Dne či Antonína. Společně se vyšplháme na vysokou horu, odkud na obloze uvidíme táhnout obrazy snů toužícího netopýra, boj větrných mlýnů, bouři ve sklenicích vody, ale také tkáně lesů a řek divokých. Někteří z nás snad pocítí závrať z toho, Jak krásné je být milován, z pokorného ptačího tance anebo z pocitu, že život v absolutním míru máme na dosah. Album Dvě slunce vyšlo na podzim 2020 a nyní přichází rozzářit i vás.
Koncert, KC Střelnice Turnov od 19 hodin, vstupné v předprodeji od 490 Kč, na místě od 550 Kč. Podrobná pozvánka

neděle 14. listopadu

Bernini - Umění v kině Sféra
Nechte se okouzlit výstavou více než šedesáti mistrovských děl Giana Lorenza Berniniho v římské Villa Borghese, kterou experti popisují jako Berniniho „návrat domů". Po více něž pěti stech letech od jejich vytvoření jsou nyní tato majestátní sousoší z proslulých světových muzeí k vidění v kinech na jedinečných záběrech s podrobným výkladem kurátorů této výjimečné výstavy.
dokument | It. | 2018 | 87 min. | titulky
filmová projekce, kino Sféra od 17 hodin, vstupné 145,- / 120,-

V Turnově vystoupí Kytarové duo Martin Cába a Vít Dvořáček úterý 16. listopadu

Kytarové duo CD - Martin Cába a Vít Dvořáček
Duo bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění a působí pod pedagogickým vedením Petra Saidla. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě, kterou získalo na konci roku 2017. Martin Cába je v současné době studentem 3. ročníku HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží. Spolupracoval s orchestry a soubory jako je Plzeňská filharmonie, Consortium musicum a Apollon Quartet. Vít Dvořáček také studuje na HAMU v Praze. Absolvoval řadu kurzů u známých kytaristů z celého světa a rovněž uspěl v českých i mezinárodních soutěžích. Od roku 2018 působí jako pedagog na Konzervatoři J. Ježka v Praze.
Turnovský hudební večer/koncert, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

středa 17. listopadu

Václav Bacovský: Omán - Sultánovo arabské Švýcarsko
Omán je země, kde se snoubí dávné tradice a modernita. Pod vládou osvíceného sultána Kábúse Omán udělal za posledních 50 let tygří skok z jedné z nezaostalejších k nejrychleji se rozvíjejícím zemím světa. Navzdory narůstajícímu bohatství je to však stále země vlídných, pohostinných a tolerantních lidí. V Ománu najdeme rozsáhlé pouště s divokými velbloudy, vysoké hory i hluboké kaňony, vesničky obklopené palmovými háji stejně jako města, kde vedle starobylých pevností a trhů dostává prostor moderní architektura. Na nádherných plážích narazíme na více karet obrovských, než koupajících se turistů, kteří Omán teprve začínají objevovat. Přijďte zemi provoněnou kadidlem objevit také.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč

pátek 19. listopad

David Elis
Na akustickém večírku představí David Hlůže svůj sólo projekt David Elis. Své kytarové síly spojí s Matějem Čejchanem a Tomem J Holy.
Malá (domácí) scéna/koncert, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

Turn-off Rock Night naváže v turnovské Střelnici na letní festival sobota 20. listopadu

Turn-off Rock Night
Po úspěšném letním turnovském festivalu Turn-off Rock Fest přichází ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov vnitřní rocková akce nesoucí název Turn-off Rock Night, kde bude opět možné vidět a slyšet rockové kapely a užít si večer plný super muziky. Těšit se můžete na nováčka, kapelu Remedy, která vystoupí v Turnově úplně poprvé, dále pak na turnovskou kapelu AnarchiA a její speciální prodloužený set a nesmí chybět ani boleslavské stálice Enola Gay a No Talent. Dveře velkého sálu se otevřou již v 18:30, tak dorazte včas!
Line Up: 19:00 Remedy, 20:15 No Talent, 21:30 Anarchia, 23:10 Enola Gay.
rockový festival/koncert, KC Střelnice - velký sál od 18.30 hodin, 150 Kč. Samostatná pozvánka

Na Pohovku v turnovském divadle se posadí Ondřej Vetchý úterý 23. listopadu

Pohovka: Ondřej Vetchý
Jihlavský rodák svou hereckou kariéru zahájil po absolvování Pražské konzervatoře v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, dále hrál v pražském Divadle E. F. Buriana a dodnes je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze. Filmovou kariéru odstartoval s filmem Leť, ptáku Leť (1978), za svou kariéru ztvárnil celou řadu filmových a televizních rolí. Za některé z nich byl několikrát nominován na Českého lva (toho nakonec získal za svou roli v Okresním přeboru). Nezapomenutelné byly jeho role ve filmech Tmavomodrý svět, Příběh kmotra a Dům pro dva, nebo seriálech Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, Případy prvního oddělení nebo Okresní přebor. Večerem provází Milan Schejbal. Hudební doprovod obstarají Andy Půta a Pavel Seidl.
Pohovka/talkshow, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, 200 Kč/ seniorské vstupné 200 Kč. Samostatná pozvánka

Nezmaři zahrají v turnovském divadle středa 24. listopadu

Nezmaři
Speciální koncert skupiny Nezmaři bude spojený se křtem velkého zpěvníku. Ten obsahuje všechny písničky, které během svého 40 letého působení kapela vydala na svých nosičích. Během koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek, Růže a další. Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celém Česku a Slovensku. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. "Nejvytrvalejší stálice českobudějovické folkové líhně a neustálý kandidát na neoficiální prvenství ve sborovém folkovém zpěvu. Dohromady jim to vždy ladí báječně." - Jiří Černý (hudební kritik)
koncert, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné v předprodeji 220 Kč/ na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 26. listopadu

Imuza: Koncert k Vánocům
koncert, KC Střelnice Turnov od 19 hodin

Turnovští lyžaři zahájí plesovou sezonu sobota 27. listopadu

Ples Klubu lyžařů Turnov
K tanci a poslechu hrají Kanci paní Nadlesní.
ples, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 250 Kč. Samostatná pozvánka

neděle 28. listopadu

Martin Hybler
adventní koncert, Chrám Narození Panny Marie od 15 hodin

středa 1. prosince

Sebastina Prax: Indie
Představ si, že jedeš na dva měsíce do Indie hledat učitele, který ti otevře cestu jógy. Ale namísto toho se celá Indie na přelomu zimy uzavře. A ty nemůžeš odletět domů, protože sis našel psa. A nechceš ho tam nechat. Tohle dobrodružství začalo před mnoha lety. Na cestách po Indii jsem si přál dosáhnout naprosté svobody. S životem na cestě stopem, prožíval jsem, hledal jsem, pod hvězdným nebem básně psal a reflektoval příběhy lidské o hledání smyslu bytí na této Zemi. Těžko uvěřit tomu, že bych se na jednom místě zastavil na déle než sedm dní... A potom jsem strávil celé čtyři měsíce pod svatou horou Arunachala. A díky Bohu za to!
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč

Partička
Vysoká škola improvizace míří přímo z televizní obrazovky přímo k vám!
Skvělá improvizační show v nové sestavě! Michal Suchánek, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák, hudebník Marián Čurko a moderátor Luděk Staněk vás vždy všechny rozesmějí. Každé představení je originál, herci absolutně netuší, co je čeká v příštích vteřinách. Děj Partičky budou ovlivňovat přímo diváci, kteří budou nedílnou součástí. Čeká Vás tak mnoho skvělých a oblíbených her jako např: Čelovka, Detektor lži, Muzikál, Překlad pro neslyšící, Reklamace, Dva v jednom, interview a mnohé další... ale hlavně velké finále je Geňovy Párty. "Ríša je velice natěšen a věříme, že bude ve výborné „hádací" kondici."
improvizační show, KC Střelnice - velký sál od 20 hodin, vstupné 550 Kč

čtvrtek 2. prosince

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Jste hraví, máte fištrón a smysl pro humor? Přihlaste se taky!
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým. Souhrnná pozvánka

Samostatné pozvánky:

Turn-off Rock Night naváže v turnovské Střelnici na letní festival

Nezmaři zahrají v turnovském divadle

Na Pohovku v turnovském divadle se posadí Ondřej Vetchý

V Turnově vystoupí Kytarové duo Martin Cába a Vít Dvořáček

Alena Mornštajnová bude v Turnově povídat nejen O literatuře

Turnovští lyžaři zahájí plesovou sezonu

Čert a Káča vtrhnou do turnovského divadla

Kateřina a Miloš Motani budou povídat o safari a surikatách

Aneta Langerová představí v Turnově album Dvě slunce

Básníci ticha jsou zpět v Turnově

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově 

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT