Turnovská MŠ 28. října získala Certifikát přírodní zahrady

31.05.2024 11:59:35 | Autor: Miroslava Hlubučková | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská MŠ 28. října získala Certifikát přírodní zahrady

Mateřská škola 28. října Turnov je součástí projektu Skutečně zdravá škola, získala grant na jedlou zahradu a nyní se může pochlubit také certifikovanou přírodní zahradou.

Mateřská škola je od roku 2018 součástí projektu Skutečně zdravá mateřská škola. Během této doby se nám již podařilo získat a obhájit postupně bronzový a následně i stříbrný certifikát tohoto programu. Po získání grantu na jedlou školní zahradu v roce 2022 se naše přírodní zahrada rozrostla o nové záhonky, jedlé keře a ovocné stromy.

V tomto školním roce 2023/2024 jsme společně s dětmi, rodiči a prarodiči obohatili zahradu o nová stromová společenství, užitkově - okrasné keře, bylinky, hmyzí domečky, divoké koutky, květinové ostrůvky, ptačí budky, krmítka a pítka. Nyní jsme ve třetím květnovém týdnu uspořádali Zahradní slavnost, na které nám byl oficiálně udělen Certifikát přírodní zahrady.

Rodiče, prarodiče a další přátelé naší školky si společně s námi mohli užít příjemné odpoledne s dílnami, vystoupením, květinovým jarmarkem a společným pohoštěním. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podílejí na péči o naši zahradu a posouvají nás tím ke společnému cíli, kterým je přírodní zahrada jako centrum environmentálního dění školy, příjemné místo pro setkávání a v neposlední řadě i oáza pro děti.

Děti tak společně s pedagogy pěstují na zahradě vlastní ovoce, zeleninu a bylinky, zásobují školní kuchyň a učí se z těchto surovin vařit. Snahou je, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází. Zároveň takto podporujeme pozitivní klima školy a vzájemnou spolupráci mezi školou, rodiči a dalšími partnery.

Za MŠ 28. října Miroslava Hlubučková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak turnovská MŠ 28. října ke knihobudce přišla
Sousedské spojení dvou generací v Turnově funguje
Počátky jedlé zahrady v MŠ 28. října v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT