Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy

02.09.2020 08:45:36 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy

Jak bývá každoročně zvykem koncem března, na výročí narození učitele národů Jana Amose Komenského, oceňují v Turnově pedagogy. Letos koronavirus plány posunul a k ocenění došlo až poslední prázdninový den v pondělí 31. srpna.

„Milí ocenění, vážení ředitelé, vítám vás na turnovské radnici. Dnes vyznamenáme ty z vás, kteří byli svými řediteli navrženi na ocenění. Pedagogové jsou průvodci na cestě vzděláváním a jsou neskutečně důležití, vy můžete vše krásně nastavit, děti mohou mít kladný vztah ke vzdělávání a nebo se může vše pokazit a vzpomínat na pedagogy ve zlém. Když jsem si pročítal nominace, potěšilo mě, že téměř každého z vás jsem znal," sdělil v úvodu přítomným starosta Tomáš Hocke.

Na něho navázala místostarostka Petra Houšková. „Máte před sebou zahájení školního roku, plno starostí a plno příprav a máme dnes možnost se zastavit a nadechnout před zítřejším vykročením. Věřím, že nový školník rok proběhne alespoň trochu normálně a pohodově a už to poběží tak jak má. Chci vám poděkovat, že jste pořád schopni přijímat nové výzvy a učit se novým věcem. Vaše profese vyžaduje neustále se vzdělávat. Přijměte toto ocenění jako velké poděkování od nás pro vás," řekla Petra Houšková.

Jako projev poděkování za dosavadní práci byli oceněni:

ZŠ 28. října - Mgr. Klára Šimicová, která ve škole pracuje o roku 2007. Je výbornou učitelkou 1. stupně, která se neustále vzdělává a používá nejnovější metody výuky.

ZŠ Skálova - Mgr. Jaroslava Hradecká. Paní Hradecká na škole působí více jak 30 let. Ocenění ji patří především za dlouhodobou a poctivou spolupráci se školou, vstřícný, ale zásadový postoj k dětem. Rukama ji prošlo mnoho absolventů ZŠ Skálova, kteří se uplatnili v různých profesích a rádi na svoji paní učitelku vzpomínají.

ZŠ Žižkova - Mgr. Jana Kepková, která ve škole pracuje 8 let. Neustále dosahuje vynikajících výsledků v recitačních soutěžích, olympiádách v ČJ a reprezentuje školu na veřejnosti. Paní Kepková vede dramatický kroužek, organizuje vystoupení dětí na vánočních rozsvícení stromečku i na otevírání Českého ráje. Sestavila několik souborů žákovských prací a letos společně s knihovnou Antonína Marka vydává tištěnou knihu žákovských prací s názvem Naslouchej a vyprávěj aneb pohádky a pověsti Českého ráje.

MŠ A ZŠ Sluníčko Turnov - Mgr. Dagmar Rakoušová - ředitelka organizace, oceněna vedením města za vynikající a obětavou práci ve vedení školy. Ve školství pracuje již od roku 1983 a ve funkci ředitelky MŠ a ZŠ Sluníčko působí od roku 2006.

ZUŠ Turnov - Šárka Košťálová, DiS., která je zástupkyní ředitele. Ocenění ji náleží za vynikající a obětavou práci jak ve vedení školy, tak při výuce s žáky.

Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov - Bc. Jan Kovář - pedagog volného času v Turnově se zaměřením na sport a tělesnou výchovu, vede kroužky bruslení pohybových her a florbalu. Zahájil dlouhodobý program metodické podpory učitelů 1. stupně turnovských ZŠ v oblasti školní tělesné výchovy. Je hlavním organizátorem ankety Nejlepší sportovec města Turnova a také vedoucím vedoucím sportovního oddělení Žluté ponorky.

Místostarostka Jana Svobodová ocenila přidanou hodnotu, kterou pedagogové dávají do své práce navíc. Koronavirová krize ukázala, kdo takový je. Přátelská diskuse se poté rozvinula nad aktuálními stavebními akcemi na jednotlivých školách i plánech do budoucna.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na Den učitelů si pedagogové odnesli ocenění za svoji práci
Starosta Turnova ocenil ke Dni učitelů místní pedagogy
Ocenění pro nejlepší zástupkyni ředitele putovalo i do Turnova
Ke Dni učitelů byli v Turnově ocenění výjimeční pedagogové
Ke dni učitelů byli v Turnově oceněni pedagogičtí pracovníci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT