Turnovská radnice poděkovala odcházejícím ředitelkám mateřských škol

25.06.2024 19:38:20 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská radnice poděkovala odcházejícím ředitelkám mateřských škol

Vedení města během odpoledního neformálního setkání poděkovalo dvěma ředitelkám mateřských škol, které uzavřely „ředitelskou" etapu svého života, aby odstartovaly novou.

Hned ve dvou mateřských školách v Turnově budou mít od nového školního roku nové vedení. Současné paní ředitelky totiž odchází na zasloužený „odpočinek". Podle jejich plánů, o kterých si povídaly na setkání s vedením města ve středu 19. června, to ovšem rozhodně bude odpočinek aktivní.

Starosta Tomáš Hocke, místostarostka Petra Houšková, místostarosta Jan Lochman i vedoucí odboru školství, kultury a sportu Martina Marková srdečně poděkovali za působení na mateřských školách v Hruborozecké i Alešově ulici končícím ředitelkám Haně Lamačové a Naděždě Dovolilové.

Paní Hana Lamačová začínala jako vychovatelka a učitelka na Waldorfské základní a střední škole v Semilech, kde také absolvovala kurzy waldorfské pedagogiky. Myšlenku tohoto pedagogického směru pak rozvíjela v turnovské Waldorfské mateřské škole v Daliměřicích, od roku 2003 jako její ředitelka. Kromě předškolního provázení pěkné řádky dětí, které školkou prošly, byla rovněž u výstavby nové budovy v roce 2013. Jak přiznala na setkání s vedením města, teď se těší především na čas pro vnoučata i sama pro sebe. Novou ředitelkou mateřské školy se stane dosavadní zástupkyně Petra Šorfová.

Paní Naděžda Dovolilová vystudovala střední pedagogickou školu i speciální pedagogiku pro učitelky MŠ. Začínala v mateřské škole v Přepeřích a od roku 1999 pak působila v MŠ Alešova. Ředitelkou „Dřevěnky" se stala v roce 2005. Mezi první plány po ukončení ředitelského působení patří příjemné prožití letních měsíců nebo výprava k moři za teplem a sluncem. MŠ Alešova byla nově sloučena s mateřskou školou v ulici Kosmonautů, ředitelkou se tak stane Dagmar Rakoušová, která vede Mateřskou a základní školu Sluníčko.

Oběma dámám, které končí na místech ředitelek, ještě jednou děkujeme a přejeme vše dobré do dalších let. Ať se jim výborně daří a drží se jich energie, kterou dosud předávaly v jejich mateřských školách. Petra Houšková, místostarostka pro školství dodává: „V dobrém ať vzpomínají na svého zřizovatele, s láskou pak na své kolegyně, děti a jejich rodiče. Věřím, že svým školám zachovají přízeň a moudře dokážou podporovat své nástupkyně v roli ředitelek nebo učitelek."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ředitelům škol skončilo funkční období. Z 27 bude pět nových
V Turnově ocenili pedagogy pro rok 2024
Poděkovali za dlouholeté působení na turnovských školách

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT