Turnovská školka Dřevěnka slavila úspěch ve výtvarné soutěži

12.07.2023 07:29:07 | Autor: MŠ v Alešově ulici Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská školka Dřevěnka slavila úspěch ve výtvarné soutěži

Mateřská škola v Alešově ulici se pravidelně účastní mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. V letošním roce se jí podařilo získat nejvyšší ocenění - Lidickou růži.

Mateřská škola „Dřevěnka" v Alešově ulici v Turnově se každým rokem zúčastňuje nejprestižnější mezinárodní výtvarné soutěže Lidice. Této soutěže se účastní mnoho států světa v nejrůznějších výtvarných disciplínách, tématem tohoto ročníku se stal tanec.

V každém ročníku dětské práce z Dřevěnky získaly čestné uznání. V letošním 51. ročníku, kdy do soutěže bylo posláno 16 400 prací z 83 zemí světa, škola získala nejvyšší ocenění a medaili Lidická růže za práci Matyáše Pelikána a čestné uznání za práci Magdaleny Draesslerové. Děti pracovaly pod vedením paní učitelky Renaty Harvánkové, která se společně s Matyášem Pelikánem rozjela do Lidic na slavnostní vernisáž výstavy a k osobnímu převzetí cen za úspěšné práce.

MDVV Lidice je jednokolová soutěž pro děti od 4 do 16 let pro všechny typy škol a organizací, které pracují s dětmi - mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, speciální školy, střediska volného času dětí a mládeže, domy dětí, víceletá gymnázia a ostatní střední školy. Zúčastnit se mohou i jednotlivci. Odborná porota, složená z učitelů výtvarné výchovy a výtvarníků, vybírá pro výtvarnou expozici přibližně 1 400 prací, oceněným pracím je uděleno čestné uznání a nejlepším pracím medaile Lidická růže.

V letošním ročníku bylo odbornou porotou uděleno celkem 1356 ocenění, včetně 187 medailí. Výstava v Lidické galerii v Lidicích potrvá do 31. ledna 2024, výtvarné práce je možné zhlédnout také na webu www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/.

kolektiv zaměstnanců MŠ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT