Turnovská školka Dřevěnka slavila úspěch ve výtvarné soutěži

12.07.2023 07:29:07 | Autor: MŠ v Alešově ulici Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská školka Dřevěnka slavila úspěch ve výtvarné soutěži

Mateřská škola v Alešově ulici se pravidelně účastní mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. V letošním roce se jí podařilo získat nejvyšší ocenění - Lidickou růži.

Mateřská škola „Dřevěnka" v Alešově ulici v Turnově se každým rokem zúčastňuje nejprestižnější mezinárodní výtvarné soutěže Lidice. Této soutěže se účastní mnoho států světa v nejrůznějších výtvarných disciplínách, tématem tohoto ročníku se stal tanec.

V každém ročníku dětské práce z Dřevěnky získaly čestné uznání. V letošním 51. ročníku, kdy do soutěže bylo posláno 16 400 prací z 83 zemí světa, škola získala nejvyšší ocenění a medaili Lidická růže za práci Matyáše Pelikána a čestné uznání za práci Magdaleny Draesslerové. Děti pracovaly pod vedením paní učitelky Renaty Harvánkové, která se společně s Matyášem Pelikánem rozjela do Lidic na slavnostní vernisáž výstavy a k osobnímu převzetí cen za úspěšné práce.

MDVV Lidice je jednokolová soutěž pro děti od 4 do 16 let pro všechny typy škol a organizací, které pracují s dětmi - mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, speciální školy, střediska volného času dětí a mládeže, domy dětí, víceletá gymnázia a ostatní střední školy. Zúčastnit se mohou i jednotlivci. Odborná porota, složená z učitelů výtvarné výchovy a výtvarníků, vybírá pro výtvarnou expozici přibližně 1 400 prací, oceněným pracím je uděleno čestné uznání a nejlepším pracím medaile Lidická růže.

V letošním ročníku bylo odbornou porotou uděleno celkem 1356 ocenění, včetně 187 medailí. Výstava v Lidické galerii v Lidicích potrvá do 31. ledna 2024, výtvarné práce je možné zhlédnout také na webu www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/.

kolektiv zaměstnanců MŠ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT