Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří

26.05.2023 17:32:43 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří

Na turnovské „Špéře" se připravují na sobotu 27. a neděli 28. května Dny otevřených dveří. Jsou přichystány různé aktivity i prodejní stánek v parku. Účast přislíbili i zástupci Technické univerzity Ostrava.

Aktivity v parku

Každý rok v posledním květnovém víkendu ožívá Turnov „Řemeslnými trhy" a pro naši školu to znamená pracovní víkend při realizaci Dnů otevřených dveří. Nejen pedagogové, ale i naši studenti budou aktivně zapojeni do této akce. Co návštěvníkům školy nabídneme?

V Městském parku bude mít škola svůj prodejní stánek, kde si zájemci budou moci zakoupit spoustu zajímavých produktů, na jejichž výrobě se velkou měrou podíleli naši studenti.

V parku budou probíhat ukázky lití kovů, které nám přislíbili zástupci z Technické univerzity Ostrava, jejíž jsme fakultní školou.

Interiéry školy

V samotné budově školy budou mít návštěvníci možnost projít všechny dílny, ateliéry a další prostory, ve kterých budou moci obdivovat naše studenty při práci.

Ve vestibulu školy bude informační stánek, kde budou na případné dotazy odpovídat naši pedagogové. Zde se vás také ujmou naši průvodci, kteří vám poskytnou přiměřený výklad a provedou vás po škole. Případní uchazeči o studium na naší škole si budou moci vyzkoušet kresbu zátiší v rámci „talentovek nanečisto".

Tradiční akcí je i promenáda se šperky a výstava nejnovějších maturitních prací. Je připravena ražba mincí na historickém lisu a kdo nebude chtít odejít s prázdnou, může zavítat do školní prodejny a zakoupit si některé předměty zhotovené našimi studenty. Pro zájemce, kteří si budou chtít odnést ze školy zajímavé foto, bude ve vestibulu školy umístěn netradiční fotokoutek. Škola bude pro veřejnost otevřena v sobotu 27. 5. od 9.00 do 17.00 a v neděli 28. 5. od 9.00 do 16.00.

Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na turnovské Špéře jsou aktivní

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT