Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří

26.05.2023 17:32:43 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří

Na turnovské „Špéře" se připravují na sobotu 27. a neděli 28. května Dny otevřených dveří. Jsou přichystány různé aktivity i prodejní stánek v parku. Účast přislíbili i zástupci Technické univerzity Ostrava.

Aktivity v parku

Každý rok v posledním květnovém víkendu ožívá Turnov „Řemeslnými trhy" a pro naši školu to znamená pracovní víkend při realizaci Dnů otevřených dveří. Nejen pedagogové, ale i naši studenti budou aktivně zapojeni do této akce. Co návštěvníkům školy nabídneme?

V Městském parku bude mít škola svůj prodejní stánek, kde si zájemci budou moci zakoupit spoustu zajímavých produktů, na jejichž výrobě se velkou měrou podíleli naši studenti.

V parku budou probíhat ukázky lití kovů, které nám přislíbili zástupci z Technické univerzity Ostrava, jejíž jsme fakultní školou.

Interiéry školy

V samotné budově školy budou mít návštěvníci možnost projít všechny dílny, ateliéry a další prostory, ve kterých budou moci obdivovat naše studenty při práci.

Ve vestibulu školy bude informační stánek, kde budou na případné dotazy odpovídat naši pedagogové. Zde se vás také ujmou naši průvodci, kteří vám poskytnou přiměřený výklad a provedou vás po škole. Případní uchazeči o studium na naší škole si budou moci vyzkoušet kresbu zátiší v rámci „talentovek nanečisto".

Tradiční akcí je i promenáda se šperky a výstava nejnovějších maturitních prací. Je připravena ražba mincí na historickém lisu a kdo nebude chtít odejít s prázdnou, může zavítat do školní prodejny a zakoupit si některé předměty zhotovené našimi studenty. Pro zájemce, kteří si budou chtít odnést ze školy zajímavé foto, bude ve vestibulu školy umístěn netradiční fotokoutek. Škola bude pro veřejnost otevřena v sobotu 27. 5. od 9.00 do 17.00 a v neděli 28. 5. od 9.00 do 16.00.

Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na turnovské Špéře jsou aktivní

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT