Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

05.06.2024 23:52:41 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav.

Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu dopoledne v prostorách společenského sálu školy. Ředitelka školy přivítala všechny přítomné slavnostním projevem, ve kterém zhodnotila bohatou historii a úspěchy školy. Vyzdvihla přínos školy pro region i pro české umělecké a řemeslné tradice. Následoval koncert světoznámého hobojisty Viléma Veverky, člena brněnské filharmonie, který svým virtuózním vystoupením nadchl všechny přítomné a vytvořil nezapomenutelnou atmosféru.

Pro všechny návštěvníky byl k této příležitosti připraven bohatý program. Velkým lákadlem byly kopie korunovačních klenotů, které byly vystaveny ve výstavním sále školy. Dále byla k vidění módní přehlídka se šperky. Ta byla připravena ve spolupráci se Střední průmyslovou školou v Liberci. Jejich studentky předváděly šaty ozdobené šperky našich studentů a studentek. Tato část oslav ukázala nejen jejich kreativitu, ale i vysokou úroveň řemeslné zručnosti.

Oslavy 140. výročí založení školy<br />Autor: Archiv SUPŠ a VOŠ TurnovNávštěvníci měli možnost si prohlédnout v jednotlivých ateliérech také poslední maturitní práce studentů končícího 4. ročníku. Tyto práce budou k vidění po celé léto v Uličce řemesel v Turnově. Výstava těchto prací ukazuje nejen dovednosti a kreativitu studentů, ale také aktuální trendy ve vývoji moderních technologií a využití umělé inteligence. Zájemci mohli rovněž navštívit odborné dílny, kde jim studenti a pedagogové předváděli různé techniky a postupy. Slavnostní sobotní den byl zakončen setkáním absolventů a pedagogů v kulturním centru Střelnice, kde byla připravena volná zábava s hudbou. Toto setkání poskytlo prostor pro vzpomínky a sdílení zážitků.

V rámci oslav byla také před několika týdny zahájena výstava školy v Muzeu Českého ráje, kde jsou prezentovány práce studentů za posledních deset let. Tato výstava je zaměřena nejen na ukázku tradičních řemesel, ale také na současné trendy ve využití moderních technologií a umělé inteligence ve výtvarném umění a designu.

Během víkendových oslav navštívilo školu více než 450 absolventů a s nimi i dalších více než 400 návštěvníků se svými rodinami. Oslavy proběhly velkolepě a velmi důstojně, a podle ohlasů veřejnosti se jednalo o velmi zdařilou akci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Špéra a Polpur spojily síly a vznikla mísa Opulens
Špéra slaví 140. výročí ve velkolepém stylu
Mladí umělci ze SUPŠ a VOŠ Turnov zazářili na soutěži v Rakousku
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
Turnovská Špéra spolupracuje s firmami a přináší inovace do výuky
Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami
První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov
Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT