Turnovská sportoviště jedou dle nových ceníků

07.02.2023 10:50:40 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská sportoviště jedou dle nových ceníků

Tíživá energetická situace se promítla i do nových ceníků sportovišť v Turnově. Navýšení schválili minulý týden turnovští radní na svém zasedání.

Za zvýšením vstupného v novém roce stojí prudký nárůst cen zejména energií, ale i materiálů a služeb. Přestože všechna sportoviště ihned začala s řadou hospodárných opatření, a to od výměny svítidel na úsporné osvětlení s nižší spotřebou elektřiny až po zkrácení provozu, (např. ukončení zimního stadionu se plánuje 19. března 2023, což je o měsíc dříve než jindy), stále se nedaří pokrýt ztráty.

Na Zimním stadionu Ludvíka Koška od nového roku zaplatí účastníci veřejného bruslení o 10 Kč navíc. Cena za 1,5 hodiny je pro dospělého 110 Kč (místo původních 100 Kč). Děti, studenti, senioři 60 + a doprovod zaplatí 70 Kč (původně 60 Kč). Zvýhodnit vstupné pro rodiny s dětmi se nově snaží rodinná vstupenka, kdy pak děti a studenti platí vždy jen 40 Kč. Zhruba o 100 až 400 Kč se potom zdražení promítlo do cen pronájmu ledové plochy.

Ceníky rovněž upravil Plavecký bazén na Výšince. Hodinové vstupné pro dospělého stouplo z 80 na 90 Kč. Zlevněné vstupné pro děti do 15-ti let a důchodce stojí 80 Kč. Rodinné vstupné zůstalo beze změny. Permanentka pro dospělého na 12 vstupů nyní vyjde na 900 Kč (původně 800 Kč), permanentka zlevněná pro děti a seniory na 800 Kč (původně 700 Kč). O 100 až 200 korun potom stouply výukové lekce pro mateřské a základní školy.

Ceny mírně narostly také na atletickém stadionu, tenisových kurtech, Sokolovně Mašov nebo Sportovní hale na Turnově II. Všechny informace o sportovištích najdete na www.maskova-zahrada.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Automobil Městské sportovní Turnov už je v kompletní sestavě
Turnovský bazén na Výšince otestoval vodní atrakci
Turnovská sportoviště se o Vánocích těší na návštěvníky
Turnovská sportoviště se snaží snížit spotřebu energií
V Turnově ukončili provoz letního koupaliště
Na turnovském koupališti pokřtili novou vodní atrakci
Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Sportoviště v Turnově rozšiřují na jarní prázdniny hodiny pro veřejnost
Turnovská sportoviště rozšířila hodiny pro veřejnost
Na jaká sportoviště se po zpřísnění pravidel dostanete v Turnově?
Bazén na Výšince vstoupil do nové sezony. Školy ho vzaly útokem
Koupaliště v Turnově je připravené, počasí ale zatím nepřeje
V Maškově zahradě připravují bazény na otevření
Jak jsou turnovská sportoviště připravena na uvolnění opatření?
Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Koupaliště v Maškově zahradě navštívilo za červen 18 tisíc lidí!
Areál Maškova zahrada je připravený na sezonu, zavádí čipové karty
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě hlásí rekordní návštěvnost
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT