Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

29.04.2021 18:33:55 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

Přestože epidemiologická situace ještě nedovoluje sportovat jako dřív, je třeba sportoviště připravit na novou sezonu. Městská sportovní Turnov v tuto chvíli intenzivně pracuje na tom, aby všechny turnovské areály byly v co nejlepší kondici.

Tento týden probíhala rekultivace travnaté plochy na hlavním fotbalovém hřišti. Úpravy se týkaly pročesání plochy, pískování (bylo použito 30 tun písku), dnes probíhalo smykování. Dále dojde k dosetí travního semene a nakonec proběhne provzdušnění plochy. Popsané úpravy vyjdou zhruba na 75 tisíc korun.

„Dále zde instalujeme rozvody pro nové ozvučení stadionu včetně elektrické přípojky pro kameru, vše v hodnotě 80 tisíc korun," doplnil Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, na fotbale se už naplno trénuje za dodržování vládních opatření.

Úprava fotbalového hřiště na Městském stadionu v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Upravuje se i atletický stadion

Rovněž se trénuje i na atletickém stadionu, kde probíhá údržba travnaté plochy. Na místě budou instalovány betonové patky pro novou diskařskou klec, kterou Turnov získal od Českého atletického svazu.

Otevření se bohužel nedočká plavecký bazén na Výšince, sezona plynule přejde na koupaliště do Maškovy zahrady. Provoz bazénu bude obnoven až v září 2021.

V areálu Maškovy zahrady se v krytém prostoru zimního stadionu buduje nové zázemí se skladovacími prostory. Dokončuje se hrubá stavba a nastupovat budou jednotlivá řemesla. V současné době na zimním stadionu rovněž funguje antigenní testovací místo.

Připravují se už na koupací sezonu

„Na koupališti v areálu Maškovy zahrady začínají přípravy na koupací sezonu, startujeme práce na zpevněné ploše pod minigolfem. Provádí se údržba zeleně a připravuje se technologie úpravy vody," popsal Pavel Mikeš. Pro návštěvníky bude připravená oblíbená skluzavka Kamikaze, která byla v rámci záruky vyměněná za novou. „Pokud počasí a epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom koupaliště otvírat poslední květnový víkend," nastínil Tomáš Špinka, manažer Maškovy zahrady.

Pro veřejnost funguje skatepark, pumptrack i inline dráha, s ohledem na dodržování vládních opatření. Otevřené je spodní i horní hřiště u TSC, kde se provádí běžná údržba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si mohou jít o velikonočním víkendu zasportovat!
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT