Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

29.04.2021 18:33:55 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

Přestože epidemiologická situace ještě nedovoluje sportovat jako dřív, je třeba sportoviště připravit na novou sezonu. Městská sportovní Turnov v tuto chvíli intenzivně pracuje na tom, aby všechny turnovské areály byly v co nejlepší kondici.

Tento týden probíhala rekultivace travnaté plochy na hlavním fotbalovém hřišti. Úpravy se týkaly pročesání plochy, pískování (bylo použito 30 tun písku), dnes probíhalo smykování. Dále dojde k dosetí travního semene a nakonec proběhne provzdušnění plochy. Popsané úpravy vyjdou zhruba na 75 tisíc korun.

„Dále zde instalujeme rozvody pro nové ozvučení stadionu včetně elektrické přípojky pro kameru, vše v hodnotě 80 tisíc korun," doplnil Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, na fotbale se už naplno trénuje za dodržování vládních opatření.

Úprava fotbalového hřiště na Městském stadionu v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Upravuje se i atletický stadion

Rovněž se trénuje i na atletickém stadionu, kde probíhá údržba travnaté plochy. Na místě budou instalovány betonové patky pro novou diskařskou klec, kterou Turnov získal od Českého atletického svazu.

Otevření se bohužel nedočká plavecký bazén na Výšince, sezona plynule přejde na koupaliště do Maškovy zahrady. Provoz bazénu bude obnoven až v září 2021.

V areálu Maškovy zahrady se v krytém prostoru zimního stadionu buduje nové zázemí se skladovacími prostory. Dokončuje se hrubá stavba a nastupovat budou jednotlivá řemesla. V současné době na zimním stadionu rovněž funguje antigenní testovací místo.

Připravují se už na koupací sezonu

„Na koupališti v areálu Maškovy zahrady začínají přípravy na koupací sezonu, startujeme práce na zpevněné ploše pod minigolfem. Provádí se údržba zeleně a připravuje se technologie úpravy vody," popsal Pavel Mikeš. Pro návštěvníky bude připravená oblíbená skluzavka Kamikaze, která byla v rámci záruky vyměněná za novou. „Pokud počasí a epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom koupaliště otvírat poslední květnový víkend," nastínil Tomáš Špinka, manažer Maškovy zahrady.

Pro veřejnost funguje skatepark, pumptrack i inline dráha, s ohledem na dodržování vládních opatření. Otevřené je spodní i horní hřiště u TSC, kde se provádí běžná údržba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si mohou jít o velikonočním víkendu zasportovat!
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zapomenuté malíře Semilska připomene nová výstava
Dubnová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ

Nejčtenější články

31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT