Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

29.04.2021 18:33:55 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu

Přestože epidemiologická situace ještě nedovoluje sportovat jako dřív, je třeba sportoviště připravit na novou sezonu. Městská sportovní Turnov v tuto chvíli intenzivně pracuje na tom, aby všechny turnovské areály byly v co nejlepší kondici.

Tento týden probíhala rekultivace travnaté plochy na hlavním fotbalovém hřišti. Úpravy se týkaly pročesání plochy, pískování (bylo použito 30 tun písku), dnes probíhalo smykování. Dále dojde k dosetí travního semene a nakonec proběhne provzdušnění plochy. Popsané úpravy vyjdou zhruba na 75 tisíc korun.

„Dále zde instalujeme rozvody pro nové ozvučení stadionu včetně elektrické přípojky pro kameru, vše v hodnotě 80 tisíc korun," doplnil Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov, s.r.o. Jak dodal, na fotbale se už naplno trénuje za dodržování vládních opatření.

Úprava fotbalového hřiště na Městském stadionu v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Upravuje se i atletický stadion

Rovněž se trénuje i na atletickém stadionu, kde probíhá údržba travnaté plochy. Na místě budou instalovány betonové patky pro novou diskařskou klec, kterou Turnov získal od Českého atletického svazu.

Otevření se bohužel nedočká plavecký bazén na Výšince, sezona plynule přejde na koupaliště do Maškovy zahrady. Provoz bazénu bude obnoven až v září 2021.

V areálu Maškovy zahrady se v krytém prostoru zimního stadionu buduje nové zázemí se skladovacími prostory. Dokončuje se hrubá stavba a nastupovat budou jednotlivá řemesla. V současné době na zimním stadionu rovněž funguje antigenní testovací místo.

Připravují se už na koupací sezonu

„Na koupališti v areálu Maškovy zahrady začínají přípravy na koupací sezonu, startujeme práce na zpevněné ploše pod minigolfem. Provádí se údržba zeleně a připravuje se technologie úpravy vody," popsal Pavel Mikeš. Pro návštěvníky bude připravená oblíbená skluzavka Kamikaze, která byla v rámci záruky vyměněná za novou. „Pokud počasí a epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom koupaliště otvírat poslední květnový víkend," nastínil Tomáš Špinka, manažer Maškovy zahrady.

Pro veřejnost funguje skatepark, pumptrack i inline dráha, s ohledem na dodržování vládních opatření. Otevřené je spodní i horní hřiště u TSC, kde se provádí běžná údržba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnováci si mohou jít o velikonočním víkendu zasportovat!
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT