Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami

09.10.2023 22:23:13 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovská SUPŠ a VOŠ v měsíci září hýřila aktivitami

Studenti a pedagogové ze SUPŠ a VOŠ v Turnově si během měsíce září získali pozornost svými aktivitami, které zahrnovaly návštěvy vzdělávacích institucí a také prezentaci řemeslných a uměleckých dovedností na různých kulturních akcích. Tyto akce nejen podpořily spolupráci mezi institucemi, ale byly možností se prezentovat široké veřejnosti.

Studenti a pedagogové v Ostravě

Pedagogové a studenti turnovské Špéry se nedávno vydali na zajímavou cestu do Ostravy, kde navštívili Vysokou školu báňskou, Technickou univerzitu Ostrava (VŠB-TUO), konkrétně Fakultu materiálově technologickou. Tato návštěva měla za cíl podpořit spolupráci a výměnu zkušeností mezi oběma vzdělávacími institucemi. Spolupráce probíhá již delší dobu, neboť Špéra je fakultní školou VŠU-TUO. Pedagogové i studenti si prohlédli prostory fakulty a seznámili se s technologií podtlakového lití. Měli také možnost prezentovat školu, své projekty a úspěchy. Na závěr návštěvy si prohlédli v centru města některá umělecká díla litá
z bronzu.

Spolupráce s muzeem stříbra v Kutné Hoře oživila město

Turnovští studenti v Kutné Hoře 12. září proběhla ve spolupráci s Českým muzeem stříbra v Kutné Hoře prezentační akce určená pro žáky místních ZŠ. V průběhu celodenní prezentace byly k vidění ukázky řemesel ze všech pěti oborů turnovské Špéry, které předvedli studenti a studentky Špéry. Jedním z hlavních cílů této akce bylo představit řemeslné dovednosti, které jsou stále důležité a ceněné, a zároveň ukázat, jak se tradiční řemesla mohou prolínat s moderními technologiemi a designem. Součástí byla také možnost vyzkoušet si na místě jednoduché základní pracovní postupy, kterou i náhodní návštěvníci akce hojně využili. Díky zázemí poskytnutému Českým muzeem stříbra a také díky příznivému počasí byla tato venkovní akce pro všechny zúčastněné jistě příjemně a smysluplně naplněným dnem.

Jičín, město pohádky

Jičín se letos opět proměnil v město pohádky. Po delší odmlce se studenti a studentky turnovské Špéry opět aktivně zapojili do populární akce "Jičín město pohádky", což byla ideální příležitost prezentovat své obory a zároveň zapojit děti do různých aktivit. Hlavní atrakcí stánku SUPŠ a VOŠ Turnov byla interaktivní prezentace pomocí speciálního pohádkového kola. Děti si mohly zatočit kolem a podle místa, na kterém se zastavilo, se dozvědět, jaký obor by mohly studovat na této škole. Zároveň měly děti příležitost vyfotografovat se s různými rekvizitami, odkazujícími na obory, které se na SUPŠ a VOŠ Turnov vyučují. Nejenže se děti mohly dozvědět více o možnostech studia na SUPŠ a VOŠ Turnov, ale měli i možnost samy se výtvarně projevit a vybarvit tematicky zaměřené omalovánky přímo ve stánku školy. Tato akce byla pro studenty školy skvělou příležitostí pro komunikaci s veřejností a prezentaci svých dovedností a znalostí.

Akce v historické kovárně v Dobrušce

Na konci září se zástupci turnovské Špéry také objevili na Svatováclavském kování ve východočeském městě Dobrušce. Předvedli zde své umění v odlévání kovů. Akce probíhala v jedné z nejstarších dochovaných kováren v blízkém okolí. Jak řekl jeden z pedagogů školy: „Kovárna doslova ožila ukázkou slévárenství a výzdobou uměleckých děl z naší školy. Byli jsme velice příjemně překvapeni ohlasem návštěvníků, které ukázka velice zajímala". Šlo o další popularizaci jednoho z krásných oborů, který se na škole vyučuje.

Umělecká řemesla na posvícení v Libáni

Posvícení v Libáni je obnoveným svátkem, který určitě přinesl radost a zábavu pro celou městskou komunitu. V neděli 24. 9. se na náměstí objevily tradiční stánky, mezi nimiž nechyběla prezentace různých řemesel. Návštěvníci ale měli možnost vidět něco nevšedního - ukázku řemesel v podání studentů turnovské Špéry. Příchozí si mohli vyzkoušet ruční ražbu mincí, vyrobit si drobné jednoduché šperky, byli svědky broušení ornamentů do kosti a viděli i práci na úpravě odlitků z bronze a hliníku. Zájem o netradiční stánek školy byl opravdu veliký a návštěvníci se od studentů dozvěděli spoustu zajímavých informací o uměleckých řemeslech a technikách, které se učí na SUPŠ a VOŠ v Turnově. Pro školu to byla zajímavá možnost prezentace na rozhraní východních a středních Čech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov
Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT