Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

03.06.2016 10:28:33 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská Žižkovka má druhou rytířku Řádu krásného slova

Nikol Hanzlová z 8. A Základní školy Žižkova Turnov byla 1. června pasována na titul rytířky Řádu krásného slova v Praze v Nosticově paláci. Po Martině Kněbortové se tak Nikol stala již druhou rytířkou z turnovské Žižkovky.

Pasování na rytíře Řádu krásného slova se koná v Praze jako vyvrcholení dvouletého projektu SKIP Kde končí svět. „Téma Jak je to s králem, kdo je král jsme v Žižkovce chytili pořádně za pačesy. Pracovat jsme začali již na jaře roku 2015. Psali jsme, kreslili, namlouvali, připravovali vystoupení. Výsledkem bylo divadelní představení Náš král a kniha Povstaňte, přichází král. Psalo a kreslilo více než 240 dětí. Kniha má i svou digitální podobu, kterou jsme též namluvili. Tématu Král se chopili i naši vypravěči. Celkový počet žáků zabývajících se králem by se asi vyšplhal hodně vysoko," uvedla učitelka českého jazyka na ZŠ Žižkova Jana Kepková.

Stovky hodin práce byly oceněny krajským vítězstvím. Z tohoto projektu vzešla právě i nová rytířka Řádu krásného slova, Nikol Hanzlová, která byla jako jediná pasována za Liberecký kraj.  „Všem, kteří se na tomto projektu podíleli, děkujeme. Odvedli jste opravdu veliký kus práce. Nikol Hanzlové blahopřejeme. Děkujeme paní Evě Kordové z Městské knihovny Antonína Marka v Turnově za perfektní spolupráci a za organizaci celého projektu," dodala Kepková.

Kniha Povstaňte, přichází král byla oceněna i v celostátní literární soutěži Náš svět, vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z 20 zaslaných prací byly bez rozlišení pořadí oceněny čtyři, turnovská Žižkovka je mezi nimi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V semilské knihovně potřinácté hledají nejlepšího vypravěče
Čteme všichni, vypráví jen někdo
Kniha ti sluší i v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT