Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
17.07.2019 14:47:30 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov
Jakmile opustily ZŠ Turnov Žižkova děti, nastoupily stavební firmy. Aktuálně se zde odehrávají dvě samostatné stavební akce, které i časově budou přesahovat rámec letních prázdnin.
„Na škole probíhá rekonstrukce střechy diagnostikou krovů a výměnou určených dřevěných prvků krovu napadených dřevokaznými houbami. Kompletně budou vyměněny klempířské prvky okapů, svodů a hromosvodů. Půdní prostory budou systémově provětrávány bez možnosti vniknutí ptáků," popsal detaily Miloslav Chrumko z odboru správy majetku turnovské radnice.
Jak pokračoval, střechu pak pokryjí AL pruhy - rovinné hliníkové plechy se záchytným systémem. Nová krytina bude na třech úsecích, na prvním bude rozsah 276 m2, na druhém 746 m2, na třetím 681 m2. Cena včetně DPH činí téměř 7 milionů korun.
Vzhledem k tomu, že je na části školy již lešení, a tudíž jednoduchý přístup až po střechu, prověřována ještě bude nutnost opravy nebezpečně padajících říms.
Vedle opravy střechy zároveň probíhají stavební úpravy uvnitř objektu, a to úpravy pro imobilní žáky. „Ve škole tak vznikne nový výtah, dojde k úpravě dvou WC a vzniknou nové přístupy dvěma rampami," sdělil Chrumko. Tyto práce si vyžádají bezmála 4 miliony korun včetně DPH a zajišťuje je firma MSV Liberec. „Ukončení montáže výtahu je do 15. 11. 2019 s tím, že podstatná část stavebních prací bude hotová do konce prázdnin," uzavřel Miloslav Chrumko.
Související články
Venkovní hřiště u Obchodní akademie v Turnově dostane nový povrch
Turnovské školy o prázdninách nespí
Vybrané školy v regionu zvýší svoji ochranu
Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol
Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
Masopustní veselí se opět chystá také v Turnově 2
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Nejčtenější články
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
03.02.: V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.