Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu

21.03.2019 16:18:20 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráčky turnovského házenkářského družstva žen odehrály v sobotu 9. března první jarní utkání na domácí palubovce. Do Turnova přicestovaly soupeřky ze západočeského Tachova.

Tachovský celek byl na 2. místě druholigové tabulky, a protože podzimní utkání vyznělo lépe pro Západočešky (33:17), čekalo turnovské házenkářky těžké utkání, zvláště když domácím nemohly nastoupit spojky - zraněná Š. Gahlerová a nemocná C. Davidová. Mimo hru byla také E. Berndtová, a tak se v turnovském dresu poprvé představila liberecká Iva Holeňáková.

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 16:22 (5:11)

Turnovské házenkářky se do střelecké listiny zapsaly až v 7. minutě utkání, kdy soupeřky vedly už 3:0. Prvních 15 minut zápasu hrály domácí s velkým respektem a s obavami o výsledek. Střelba Turnovaček byla nepřesná a navíc často chybovaly v útoku, kde po nepřesných přihrávkách přicházely zbytečně o míč. Z toho těžily soupeřky, které přecházely do rychlých protiútoků a úspěšně je proměňovaly, stejně jako několik postupných útoků.

Tachovské ženy se dostaly v 15. minutě do vedení 8:2. Druhá půle prvního poločasu, stejně tak jako celý druhý poločas, byla mnohem více herně i střelecky vyrovnané. V bráně Turnovaček začala „čarovat" Lucka Podhajká, která v průběhu dalších 45 minut předvedla několik výborných zákroků. Zlepšila se hra v obraně a na vstřelené branky soupeřek dokázaly turnovské hráčky úspěšně „odpovídat". Od 18. minuty domácí skórovaly 14x, stejně jako hostující. O to víc mrzí, že Turnovačky „dovolily" do 15. minuty utkání tachovským ženám získat vedení o šest branek, protože náskok se snížit nepodařilo.

I když se nepodařilo zvítězit a bodovat, trenér Marek Novák svoje svěřenkyně pochválil: „Dnes výborný výkon celého mužstva."

Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (7/5), D. Jankulíková (4), Ž. Palounková (2), A. M. Marko (1), A. Šafářová (1), V. Ševrová (1), L. Cvrčková, I. Holeňáková, D. Hrochová, A. Vítová.

0

K dalšímu druholigovému utkání nastoupilo turnovské družstvo žen opět na domácí palubovce, a to v sobotu 16. 3. 2019. Turnovačky se střetly se soupeřkami z pražských Kobylis.

Dorostenky mladší - 2. liga

K dalšímu utkání soutěžní sezony 2018/2019 přicestovaly do Turnova mladší dorostenky ze západočeského oddílu HC Plzeň. Do utkání mohlo z různých důvodů nastoupit pouze 8 turnovských hráček, což pro ně předpovídalo těžké a téměř bez střídání hrané utkání. Západočešky byly před utkáním na 5. místě druholigové tabulky, a protože v podzimním utkání porazily Turnovanky v Plzni 35:17, nebylo o favoritovi zápasu pochyb.

TJ Turnov - HC Plzeň 8:20 (4:7)

První se do střelecké listiny zapsaly domácí dorostenky (1:0), ale Plzeňačky v 6. minutě byly ve vedení 2:1. Ve 13. minutě svítil na ukazateli stav 3:3 a vypadalo to na hodně vyrovnané utkání. První poločas byl gólově velmi chudý na obou stranách. Hostující dorostenky měly problémy s ovládáním nenalepeného míče a mnoho jejich střel šlo mimo turnovskou bránu. Bohužel, zatím co Turnovačky dokázaly ve druhém poločase vstřelit opět pouze 4 branky, hráčky z Plzně skórovaly 13x a tak se překvapení nekonalo. I když hostující házenkářky nakonec zvítězily vysokým rozdílem, svým výkonem příliš neoslnily.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová - Š. Hatašová (4), B. Adamová (3), Kateřina Nováková (1/1), E. Hanušová, B. Honzáková, K. Landecká, Kristýny Nováková.