Turnovské házenkářky doma rozstřílely béčko Vršovic

27.10.2018 17:58:29 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské házenkářky doma rozstřílely béčko Vršovic

Turnovské družstvo žen hostilo v neděli 21. října hráčky z „béčka" pražských Vršovic. Pražanky byly před utkáním v druholigové tabulce se dvěma body na 7. místě, těsně nad turnovským celkem.

TJ Turnov - Sokol Vršovice B 24:11 (14:8)

Turnovské házenkářky vedly v 8. minutě 4:2, ale hostující dokázaly do 11. minuty získat vedení na svoji stranu a vedly 4:5. To však netrvalo dlouho. V 15. minutě svítil na ukazateli stav 7:5 a o dalších šest minut později vedly turnovské hráčky 10:6. Své vedení do konce prvního poločasu Turnovanky navýšily na šestibrankové vedení 14:8.

Druhý poločas byl zcela v režii domácích hráček, které, ač se nedokázaly vyvarovat technickým chybám, byly úspěšné střelecky, zlepšily obrannou činnost a hlavně opravdu bojovaly kolektivně. No, a když se soupeřkám podařilo obranou projít, „zavřela" bránu výborně chytající Lucka Podhajská, která vychytala několik vyložených „tutovek" včetně pěti trestných sedmimetrových hodů.

Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (6/4), Š. Gahlerová (5), A. Vítová (4), Ž. Palounková (3/1), L. Cvrčková (1), M. A. Marko (1), C. Soukupová (1), A. Šafářová (1), V. Ševrová (1), E. Berndtová, J. Nalezencová.

Dorostenky mladší - 2. liga

V neděli 21. října přicestovaly k druholigovému utkání mladších dorostenek hráčky ze západočeské Plzně. Turnovské dorostenky byly bez zisku bodů a díky skóre na posledním místě druholigové tabulky. Plzeňský celek také ještě nezískal ligové body a tak se čekalo hodně vyrovnané utkání.

TJ Turnov - HK Slavia VŠ Plzeň 15:21 (5:10)

Úvod zápasu odpovídal papírovým předpokladům. Ve 4. minutě byl na ukazateli stav 2:2, v 10. minutě 3:4. Bohužel, druhá patnáctiminutovka poločasu patřila střelecky úspěšnějším plzeňským hráčkám, které dokázaly získat pětibrankové vedení a vyhrát poločas.

Dvacet minut druhého poločasu patřil hostujícím dorostenkám, které se do 39. minuty dostaly do vedení 15:6. Devítibrankové vedení Plzeňačky získaly díky snadnému procházení turnovskou obranou a rychlým protiútokům po získání míčů po technických chybách hráček Turnova. Ani v útoku nebyly Turnovanky nebezpečné - chyběly náběhy, přesná střelba. Škoda, že domácí hráčky začaly bojovat až v poslední desetiminutovce, kdy už prohrávaly 8:18. A tak se jim podařilo jen brankový rozdíl snížit na 15:21. I přes zmíněné nedostatky dostaly od trenérů jejich svěřenkyně pochvalu za bojovnost.

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, M. Žmolilová - Š. Hatašová (6), B. Adamová (2), Nováková Kat. (2), Nováková Kris. (2), A. Víšková (2), E. Hanušová (1), B. Honzáková, K. Landecká, Pustajová, H. Rybáková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům
Jubilejní ročník Fokus Festu se ponese v duchu retro
Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé
Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
19.05.: Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
20.05.: Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT