Turnovské Infocentrum nově nabízí mapu na šátku i košer vína

06.11.2015 08:06:31 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské Infocentrum nově nabízí mapu na šátku i košer vína

Regionální turistické informační centrum Turnov na náměstí Českého ráje nabízí zajímavou novinku - mapu Českého ráje na šátku a také košer vína.

Turistická mapa na šátku je v měřítku 1:50 000, zachycuje celý Český ráj a navíc ji můžete použít jako šátek. Unikátní mapa je vytvořená speciální metodou transferového sublimačního potisku na polyesterovém hedvábí. „Mapu - šátek máte při výletech stále u sebe, ať už v batohu, kapse či jako čelenku na hlavě. Nevadí jí déšť, špína či pomačkání a lze ji opakovaně prát. Poslouží perfektně jako turistická mapa i praktický módní doplněk. Je to ideální dárek pro vášnivého turistu," uvedla Eliška Gruberová, ředitelka Turnovské památky a cestovní ruch.

Brána Synagogy Turnov se po úspěšné sezoně pro návštěvníky již uzavřela a je čas na její zhodnocení. „Je pro nás potěšující, že v jarních a letních měsících prošlo synagogu přibližně 3000 lidí a věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2016," doplnila Gruberová.

Synagoga nabízí svým návštěvníkům nejen zajímavou prohlídku, ale i upomínkové předměty s židovskou tématikou. Jednou ze zajímavostí, je i prodej košer vín, jejichž dodavatelem je vinařství Chrámce, jako jediné svého druhu v Čechách, které se produkcí tohoto typu vín zabývá. V současné době je možné toto víno zakoupit v Regionálním informačním středisku v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za letošní sezonou infocentra v Turnově
Valdštejn a Český ráj najdete v nových kalendářích
Informační centrum Turnov je rájem sběratelů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT