Turnovské památky a cestovní ruch ruší jarní akce

17.04.2020 10:17:32 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Turnovské památky a cestovní ruch ruší jarní akce

Z důvodu vládních nařízení v souvislosti se šířením nákazy koronovirem jsou zrušeny následující akce, které jsou pořádány příspěvkovou organizací Turnovské památky a cestovní ruch. Neboť se jedná o akce, které jsou spojeny s určitými tématy, nebudou následně přesouvány na jiný termín.

Jako první akce bude bohužel zrušen 17. ročník akce Český ráj dětem, který se měl konat 25. dubna 2020 a kterou se zahajuje turistická sezona na Turnovsku a v Českém ráji.

Následně budou zrušeny všechny květnové akce pořádané na hradě Valdštejně a Synagoze Turnov a to:

1. 5. 2020 - Máj na Valdštejně, jubilejní 20. ročník melodramatického ztvárnění Máchova Máje od hudebního skladatele Zdeňka Zahradníka. Představení mělo proběhnout na prvním nádvoří před kapličkou sv. Jana Křtitele, kdy tvář tohoto světce je údajným portrétem Karla Hynka Máchy.

16. 5. 2020 - Valdštejnská pouť, šestý ročník obnovené pouti s kulturním programem na hradě.

24. 5. 2020 - Ďábel Valdštejn - pozoruhodný vzestup vévody frýdlantského. Hudebně-literární pořad ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov věnovaný nadčasové osobnosti našich dějin a nejslavnějšímu představiteli rodu Valdštejnů.

24. 5. 2020 - Židovské melodie, koncert židovských písně a liturgických melodií v Synagoze Turnov v podání Jaroslavy Maxové (mezzosoprán) a Pavla Machka (kytara).

31. 5. 2020 - Varhanní koncert Zdeňky Nečesané a jejích žáků na hradě Valdštejně

„Zatím nevíme, jestli proběhne či bude zrušena celorepubliková akce Noc kostelů, která by měla proběhnout 5. června 2020, a do které se hrad Valdštejn zapojil zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou kaple sv. Jana Nepomuckého," uvedla za příspěvkovou organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.

Dění na těchto kulturních památkách můžete sledovat alespoň na sociálních sítích, facebooku a instagramu, kde jsou připraveny zajímané rubriky (www.facebook.com/valdstejnhrad, www.instagram.com/hradvaldstejn_official, www.facebook.com/SynagogaTurnov).

„V současné době se neví, kdy budou a v nějakém režimu otevřeny kulturní památky. Rádi bychom námi spravované památky otevřeli alespoň v omezeném provozu a umožnili návštěvníkům venkovní prohlídku hradního areálu na Valdštejně bez průvodce," doplnila Eliška Gruberová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji je 184 lidí s koronavirem, pět dalších se uzdravilo
Vláda chce do 8. června postupně rozvolnit opatření
Opravují spárování kamenného zdiva na prvním nádvoří hradu Valdštejn
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena
Již pošestnácté akce Český ráj dětem zahájila turistickou sezonu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT