Turnovské sestry Markovy ovládly žákovský šampionát!

14.03.2023 15:28:14 | Autor: Filip Horký, AC Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské sestry Markovy ovládly žákovský šampionát!

Tři tituly mistryň České republiky, bronz a rekord mistrovství. To vše se podařilo získat na halovém MČR žactva, které se konalo 4. a 5. března v Ostravě, Anetě a Tereze Markovým z AC Turnov.

Zlatý double vybojovala Aneta na 60 metrů překážek a skoku dalekém. Titul mistryně a rekord mistrovství získala Tereza na 300 metrů, ke kterému přidala bronz z 60 metrů. Společnými silami zajistily svěřenkyně Filipa Horkého turnovskému klubu primát na žákovském šampionátu v zisku cenných kovů. Mistrvoství se dále zúčastnili běžci Jakub Novotný a Filip Drda a také štafeta žákyň.

Aneta Marková zahájila svou cestu za prvním zlatem na překážkách v sobotních rozbězích, kde i přes technické problémy dokázala uhájit druhé postupové místo pro finálovou účast. O hodinu později nastoupila v 7. dráze, mimo oblast favoritek na cenné kovy, na start finálového běhu. Po opakovaném startu Aneta vystřelila bok po boku s favoritkami soutěže. Rozhodující chvílí bylo její zrychlení v druhé půlce trati, kdy předběhla své soupeřky a proběhla cílem jako mistryně ČR ve vyrovnaném českém výkonu roku a obrovském osobním rekordu 8,71 s.

Druhý titul se Anetě podařilo získat ve skoku dalekém. Již od prvních pokusů se pohybovala na medailových příčkách. Svůj nejdelší pokus si nechala až do finálových sérií, kdy ve čtvrtém pokusu dolétla do vzdálenosti 571 cm, což byl další obrovský posun osobního rekordu a nový nejlepší český výkon roku. Na tento skok už žádná ze soupeřek nedokázala odpovědět, což znamenalo pro Anetu zlatou medaili.

Štafeta žákyň AC Turnov na 4x 200 metrůNeméně úspěšně se dařilo Tereze Marková, která zahájila mistrovství posunem osobního rekordu na 60 metrů v rozběhu na 7,76 s. Následně ve finále dokázala držet krok s favoritkami a ve velmi vyrovnaném doběhu ztratila pouhé 3 tisíciny na druhé místo, když proběhla cílem s Ellou Pohunkovou (Atletický klub Zlín) shodně v osobním rekordu 7,73 s. Tento bojovný výkon vynesl Tereze bronzovou medaili.

Ve své hlavní disciplíně 300 metrů si v sobotních rozbězích v klidu doběhla pro postup v nejrychlejším rozběhovém čase. V nedělním finále šla již do závodu na plno, kdy své soupeřky po méně jak 150 m nechala za sebou a zbytek závodu byl pouze souboj s časem. Tereza v cílové rovince měla již velký náskok a po protnutí cílové čáry získala kromě titulu mistryně také rekord mistrovství časem 39,35 s (starý rekord 39,69 s) a druhé místo v dlouhodobých českých tabulkách.

„Holky dosáhly obrovského úspěchu, který jsem ani já nečekal. Vyhecovaly se ke skvělým výkonům a ty medaile jsou jejich odměna za práci na trénincích. Doufám, že je tento úspěch povzbudí do letní sezóny a dalších let," zhodnotil vystoupení svých svěřenkyň trenér Filip Horký.

Finálové umístění zaznamenala také štafeta žákyň na 4x 200 metrů ve složení Aneta Loudová, Nela Vaníčková, Aneta Marková a Tereza Marková, která proběhla cílem na celkovém 6. místě v novém oddílovém rekordu 1:46,22 minuty.

Na 8. místě doběhl ve skvělém osobním rekordu 10:08,96 minuty běžec Jakub Novotný na trati 3000 m. Stejnou distanci absolvoval také 14. Filip Drda (10:34,94 min.).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bronzový Šafář a čtyři finálové účasti pro AC Turnov na gigantu
Chodecké zlato a stříbro z národního šampionátu do Turnova!
Jablonecká hala 2023 byla světová
Jiří Čivrný zaběhl při 48. Silvestrovském běhu v Turnově nový rekord
Turnovská Eliška Martínková v Mnichově sedmá mezi Evropankami
Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT