Turnovské sídliště u nádraží čeká další etapa regenerace

02.03.2019 21:43:30 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské sídliště u nádraží čeká další etapa regenerace

Regenerace turnovského sídliště u nádraží začala již v roce 2011. Zlepšení se dostalo komunikacím, chodníkům, veřejnému osvětlení, parkovacím stáním i zeleni. Letos se obnova sídliště na Turnově II dostává do předposlední etapy.

„Rádi bychom revitalizovali zbývající část Studentské ulice, a to od schodů k hale TSC Turnov až do prostoru k prodejně Barvy laky. Měla by zde vzniknout nová šikmá parkovací stání, ve finále o 1/3 víc než je v současné době," přiblížil starosta města Tomáš Hocke.

Kromě parkovacích stání se dočkají opravy chodníky, přibude nové veřejné osvětlení a opraveno bude schodiště k hale TSC Turnov. Celá záležitost by měla stát 4,5 milionu korun. Jelikož město již 2x neuspělo s žádostí o dotaci, finance na regeneraci půjdou z městské kasy. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale tamní lidé na obnovu čekají již několik let, takže bychom ji rádi dotáhli konečně do cíle. Nezbývá, než použít městské peníze," potvrdil Tomáš Hocke.

Poslední fáze regenerace - úprava bazénku<br />Autor: Archiv město TurnovPředposlední etapa regenerace bude pro Turnov prázdninovou záležitostí. Firma má na stavbu maximálně 60 dní, přičemž začít může nejdříve 1. června a skončit nejpozději 31. srpna.

 Doslova nekonečným příběhem se zdá úprava prostoru bazénku před obchodním řetězcem Billa. Přes vypracované studie se žádný ze záměrů za řadu let nepodařilo realizovat. Důvodem byla hlavně finanční náročnost.

Úprava parku u nádraží patří do poslední etapy regenerace a její přípravy jsou nyní v plném proudu. Zastupitelé na svém lednovém jednání totiž schválili projektovou dokumentaci revitalizace této části. Město Turnov se bude snažit získat na poslední etapu peníze z dotace, o kterou v dubnu požádá na Ministerstvu pro místní rozvoj z Programu Regenerace panelových sídlišť.

„Poslední etapa by měla zahrnovat úpravu betonového bazénku a prostoru před supermarketem Billa. Bazének i most, který přes něho vede, budou zbourány. Studie počítá s novým chodníkem, vzniknout by mělo také místo s vodními tryskami, které by sloužilo jako centrum veřejného prostoru, potkávání lidí, lokalitou, kde si budou hrát děti," popsal starosta.

Poslední fáze regenerace - úprava bazénku<br />Autor: Archiv město TurnovPřímo u supermarketu dojde k rozšíření prostoru a zkultivování místa pro sezení pod stromy. „Naše představa je taková, aby lidé čekající na vlak nebo autobus mohli trávit čas venku v parku a ne pouze v budově terminálu," doplnil Tomáš Hocke.

Tato etapa je odhadnutá na 6 milionů korun a rychlost realizace bude záležet na tom, zda se podaří turnovské radnici získat dotaci. Pokud ne, bude muset částku postupně pokrýt z městského rozpočtu. Důraz bude kladen na bazének, který se řeší spoustu let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Proběhlo setkání starosty s občany Turnova II
Sídliště U Nádraží v Turnově prochází pátou etapou regenerace
V Turnově hledají řešení místo betonového bazénku na sídlišti U Nádraží
V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT