Turnovské sídliště u nádraží čeká další etapa regenerace

02.03.2019 21:43:30 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovské sídliště u nádraží čeká další etapa regenerace

Regenerace turnovského sídliště u nádraží začala již v roce 2011. Zlepšení se dostalo komunikacím, chodníkům, veřejnému osvětlení, parkovacím stáním i zeleni. Letos se obnova sídliště na Turnově II dostává do předposlední etapy.

„Rádi bychom revitalizovali zbývající část Studentské ulice, a to od schodů k hale TSC Turnov až do prostoru k prodejně Barvy laky. Měla by zde vzniknout nová šikmá parkovací stání, ve finále o 1/3 víc než je v současné době," přiblížil starosta města Tomáš Hocke.

Kromě parkovacích stání se dočkají opravy chodníky, přibude nové veřejné osvětlení a opraveno bude schodiště k hale TSC Turnov. Celá záležitost by měla stát 4,5 milionu korun. Jelikož město již 2x neuspělo s žádostí o dotaci, finance na regeneraci půjdou z městské kasy. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale tamní lidé na obnovu čekají již několik let, takže bychom ji rádi dotáhli konečně do cíle. Nezbývá, než použít městské peníze," potvrdil Tomáš Hocke.

Poslední fáze regenerace - úprava bazénku<br />Autor: Archiv město TurnovPředposlední etapa regenerace bude pro Turnov prázdninovou záležitostí. Firma má na stavbu maximálně 60 dní, přičemž začít může nejdříve 1. června a skončit nejpozději 31. srpna.

 Doslova nekonečným příběhem se zdá úprava prostoru bazénku před obchodním řetězcem Billa. Přes vypracované studie se žádný ze záměrů za řadu let nepodařilo realizovat. Důvodem byla hlavně finanční náročnost.

Úprava parku u nádraží patří do poslední etapy regenerace a její přípravy jsou nyní v plném proudu. Zastupitelé na svém lednovém jednání totiž schválili projektovou dokumentaci revitalizace této části. Město Turnov se bude snažit získat na poslední etapu peníze z dotace, o kterou v dubnu požádá na Ministerstvu pro místní rozvoj z Programu Regenerace panelových sídlišť.

„Poslední etapa by měla zahrnovat úpravu betonového bazénku a prostoru před supermarketem Billa. Bazének i most, který přes něho vede, budou zbourány. Studie počítá s novým chodníkem, vzniknout by mělo také místo s vodními tryskami, které by sloužilo jako centrum veřejného prostoru, potkávání lidí, lokalitou, kde si budou hrát děti," popsal starosta.

Poslední fáze regenerace - úprava bazénku<br />Autor: Archiv město TurnovPřímo u supermarketu dojde k rozšíření prostoru a zkultivování místa pro sezení pod stromy. „Naše představa je taková, aby lidé čekající na vlak nebo autobus mohli trávit čas venku v parku a ne pouze v budově terminálu," doplnil Tomáš Hocke.

Tato etapa je odhadnutá na 6 milionů korun a rychlost realizace bude záležet na tom, zda se podaří turnovské radnici získat dotaci. Pokud ne, bude muset částku postupně pokrýt z městského rozpočtu. Důraz bude kladen na bazének, který se řeší spoustu let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Proběhlo setkání starosty s občany Turnova II
Sídliště U Nádraží v Turnově prochází pátou etapou regenerace
V Turnově hledají řešení místo betonového bazénku na sídlišti U Nádraží
V Turnově II slavnostně otevřeli nová dětská hřiště
Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT