Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska

12.06.2024 23:17:53 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska

Hráčky oddílu volejbalu TJ Turnov na konci května vyrazily do Lucemburska, nejenže zazářily ve všech utkáních, která sehrály. Stihly také objevit kousek téhle země a navázat nová přátelství.

Volejbalistky TJ Turnov během víkendového pobytu ve Strassenu v Lucembursku reprezentovaly město Turnov na mezinárodním turnaji. Už po příjezdu odehrály přátelská utkání, a během samotného turnaje se jim podařilo přehrát všechny soupeřky své kategorie a po zásluze slavily první místo.

Kromě sportu stihly rovněž prohlídku Evropského soudního dvora i samotného města, a to třeba včetně uličky Václava Havla. Jak řekl trenér kadetek U18 Jiří Šulc: „Byl to pro nás velký zážitek a moc si vážíme tohoto pozvání. Vstřícnost místních lidí budiž příkladem pro nás pro všechny. Navázali jsme nová přátelství a těšíme se na další podobné akce."

Sportovní návštěvu Strassenu v rámci nové zahraniční spolupráce zajistilo město Turnov, organizačně ji zaštítili vedoucí odboru školství, kultury a sportu Martina Marková a místostarosta Jan Lochman, který zahraniční spolupráci má ve své gesci. Do Strassenu také volejbalovou výpravu doprovodili.

Zástupci města této příležitosti využili k jednání s vedením města Strassen o budoucí spolupráci, nejen v oblasti sportu, ale také kultury či vzdělávání. Potvrdili si, že oboustranně panuje zájem o další spolupráci. Ostatně Strassen je jedním z partnerských měst polského Jawora, které je už 25 let rovněž naším partnerským městem. Nabízí se tak možnost k trojstrannému rozvíjení společných aktivit.

Předběžně je také domluvena návštěva z města Strassen v návaznosti na tradiční účast našich měst na akci Svátek chleba a perníku v polském městě Jawor na přelomu srpna a září. Jak řekl místostarosta Jan Lochman: „Velmi rádi reprezentaci města Strassen ukážeme přírodní a historické zajímavosti našeho města a představíme pestrý kulturní, sportovní i společenský život Turnova. Věřím, že tak podpoříme vznik dalších vazeb až na úroveň spolků nebo sportovních klubů podobně, jako se to povedlo u oddílu volejbalu TJ Turnov."

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT