Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

16.05.2022 11:36:17 | Autor: Pavel Starý | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

O víkendu 13. až 15. května se v Táboře odehrál finálový turnaj mistrovství České republiky ve volejbale mladších žákyň. Turnovské družstvo, které se stalo krajským přeborníkem a poměrně hladce prošlo úvodními dvěma koly, odjíždělo na jih Čech řádně nažhaveno a s velkými očekáváními. Jejich skvělá výkonnost se v turnaji potvrdila a Turnovačky dosáhly historického úspěchu, když získaly cennou bronzovou medaili!

Turnaj byl zahájen již v pátek rozdělením 16 účastníků do 4 čtyřčlenných skupin. Hned v úvodním utkání si Turnov poradil s družstvem VK Madeta České Budějovice 2:0 (19, 19). V druhém utkání proti Slavii Hradec Králové přišlo druhé vítězství, tentokrát 2:1 (16, -24, 13). V sobotu ráno bylo vítězství v úvodní rozřazovací skupině potvrzeno poslední výhrou nad VO TJ Lanškroun 2:0 (24, 11).

Druhou fází turnaje bylo rozdělení družstev z prvních tří míst do dvou šestičlenných skupin, když se započítávaly výsledky se soupeři z úvodních skupin. Turnov pokračoval dalšími výhrami nad SK ZŠ Mikulova Praha 2:0 (20, 16) a nad družstvem Volleyball Nymburk 2:0 (13, 22). První zaváhaní, které bylo způsobeno i nakumulovanou únavou několika po sobě jdoucích zápasů, přišlo proti družstvu Beach Olomouc, kterému Turnov podlehl 0:2 (-20, -17). Tento výsledek přinesl neskutečné nervy. Momentální situace v průběžné tabulce nahrávala Nymburku a Olomouci. Tato družstva měla postup do semifinále v posledním utkání ve svých rukou. Turnovačky mohutně povzbuzovaly jejich soupeře a těm se oba konkurenční týmy podařilo porazit. Turnov tak vyhrál i druhou skupinu a mohl se těšit postupem do semifinále na nedělní medailové boje.

V neděli narazily Turnovačky v semifinále na VK Karlovy Vary. První set patřil soupeřkám, v druhém se Turnov zvedl a dovedl zápas do tie-breaku. V něm měl více herního štěstí soupeř a po velkém boji zvítězil 2:1 (22, -21, 12). Turnov tedy čekal závěrečný důležitý boj o bronzovou medaili. V něm se Turnovačky již podruhé utkaly s Nymburkem, který znovu porazily, tentokrát výsledkem 2:0 (20, 12) a zaslouženě získaly obrovsky cenný bronz.

Turnovské družstvo mladších žákyň na finálovém turnaji<br />Autor: Archiv TJ Zikuda Turnov

Velké díky za skvělou reprezentaci klubu patří všem zúčastněným: Tereza Bučková, Adéla Donátová, Natálie Karlová, Kristýna Šulcová, Martina Šulcová, Veronika Tůmová, Kateřina Zelnická, Petra Zikudová, Klára Zýková a trenérské duo Jiří Zýka a Jiří Šulc. Turnovská nahrávačka Martina Šulcová byla dokonce vyhlášená nejlepší nahrávačkou turnaje!

Poděkovat musíme i manželům Zelnickým, kteří celému týmu poskytli skvělé zázemí ve svých apartmánech (www.apartmanyluznice.cz), kde holky našly na břehu řeky Lužnice opravdovou oázu a mohly si celý pobyt daleko více užít a dobře zrelaxovat do dalších bojů.

Nakonec bych chtěl poděkovat rodičům, kteří dorazili do Tábora a svým fanděním mají jistě i nemalý podíl na celkovém úspěchu.

Konečné pořadí volejbalového M-ČR mladších žákyň (2022): 1. TJ Orion Praha, 2. VK Karlovy Vary, 3. TJ Zikuda Turnov, 4. Volleyball Nymburk, 5. TJ Slavia Hradec Králové, 6. TJ Sokol Nové Veselí, 7. SKUP Beach Sport Olomouc, 8. SVBC, 9. SK ZŠ Mikulova Praha, 10. BVC Chodov, 11. TJ Sokol Štoky, 12. VO TJ Lanškroun, 13. TJ sokol Bedřichov, 14. TJ Baník Příbram, 15. VK České Budějovice, 16. Volejbal Tábor.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starším žákyním Turnova těsně unikl postup na mistrovství republiky
Historický postup Turnova na mistrovství ČR mladších žákyň
Ligový postup turnovských volejbalových juniorek
Turnovské starší žákyně dokonaly volejbalový hattrick
Turnov celkově zvítězil v krajském přeboru kadetek a juniorek
Mladší žákyně Turnova jsou blíže účasti na mistrovství republiky
Nejlepší výkony starších žákyň Turnova v závěru Českého poháru
Turnovské mladší žákyně celkově zvítězily v krajském přeboru
Skvělé vystoupení volejbalových starších žákyň v českém poháru
Turnovskou halu obsadily volejbalové turnaje žákyň a juniorek
Splněné cíle ve volejbalové kvalifikaci KP kadetek a juniorek

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V kraji pomáhají vyučujícím s nadanými dětmi proškolené metodičky

Již pátým rokem mohou školy a pedagogičtí pracovníci v Libereckém kraji využívat konzultací a podpory, kterou poskytují pracovnice projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Libereckém kraji, aby mohli co nejkvalitněji pečovat o nadané žáky. „Metodičky pomáhají s rozpoznáváním nadaných dětí ve třídě, doporučují nejvhodnější metody práce s nimi i s celou třídou, spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami z celého kraje. Podporují nejen jednotlivé učitelky, ale umí také nabídnout systémová řešení ředitelům škol," popsal Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skončil 28. ročník Ještědu f Kleci. Jaký měl program a kdo zvítězil?
Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT