Turnovské ženy páté na turnaji veteránek

02.03.2011 11:03:22 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské ženy páté na turnaji veteránek

V sobotu 26. února pořádal pražský  házenkářský oddíl Tatran Střešovice 14. ročník mezinárodního turnaje veteránek, kterého se zúčastnily i zástupkyně turnovského družstva žen.

„Ze zdravotních důvodů nemohla na turnaj odcestovat Majka Poláková, po dohodě s pořadateli ale mohly nastoupit až tři hráčky věkově mladší. Další podmínkou bylo, že nemohou hrát hráčky ligové, aby nerozhodovaly zápasy, ale ty přesto v některých družstvech nastupovaly," objasnila za turnovský tým Vlaďka Ševrová.

V prvním utkání nastoupily hráčky z Turnova proti celku Arthroza (mix hráček Astry B a C + další veteránky). V utkání se Turnovačkám  dařilo v obraně i střelecky a tak si připsaly dva body za vítězství. Ve druhém utkání narazily turnovské házenkářky na domácí hráčky a výkon rozhodčích přesvědčil všechny o tom, kdo je opravdu domácí.

„V žádném případě tím nechceme snižovat kvalitu hráček Střešovic, které jsou rychlé, hrají s přehledem, a mají výškovou převahu na všech postech. Prostě soupeřky, které pomoc rozhodčích v žádném případě nepotřebují! O to víc nás mrzí dvojí rozhodcovské posuzování," uvedla Ševrová.

Ve třetím utkání stál turnovský celek proti neznámým soupeřkám z Velkého Meziříčí a Turnovačky tento celek trochu podcenily - velmi špatně bránily a protože v bráně soupeřek velmi dobře zachytala ligová dorostenka, odskočily soupeřky na rozdíl čtyř gólů. Do 25. minuty se podařilo Turnovačkám snížit na rozdíl pouhé jedné branky, ale to nestačilo.

Díky této prohře skončilo turnovské družstvo až na 3. místě v základní tabulce, a tak se v zápase o 5. místo střetlo s hráčkami Sokola Kobylisy. Za toto družstvo nastoupilo několik ligových hráček, ale vzhledem k tomu, že vypomáhaly i v jiných celcích, byly unavené a zápas s Turnovem jim příliš nevyšel. Turnovský celek utkání vyhrál a skončil na celkovém 5. místě.

Zvláštní turnaj měl ale i zvláštní rozuzlení, jak vysvětlila Vlaďka Ševrová: „Kdo ví kolikáté jsme vlastně skončily, získaly jsme sice diplom za 5. místo, ale ten byl napsaný pro družstvo TJ Trutnov!"        

Výsledky ve skupině: TJ Turnov - Arthroza (mix Astry C a B)  9:6, TJ Turnov - Tatranky (Tatran Střešovice) 4:8, TJ Turnov - VelMez  (Velké Meziříčí) 11:12.

Utkání o 5. místo: TJ Turnov - Kobylisy (A, B, C + hráčky Astry) 12:9.

Sestava TJ Turnov (branky): B. Kučerová - D. Aissi (14), R. Kohoutová (10), A. Vališová (4), V. Ševrová (3), L. Ševrová (2), I. Tichá (2), J. Nalezencová (1).

Konečné pořadí družstev: 1. Střešovice, 2. Astra ZMZ, 3. Radlice, 4. Velké Meziříčí, 5. Turnov, 6. Kobylisy, 7. Háje, 8. Arthroza.

Další články z házené zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT