Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů

06.10.2019 11:24:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů

Týden knihoven je letos prvně zapojen také do celoevropské kampaně na podporu čtení, jejímž smyslem je upozornit na to, že čtenářské dovednosti je třeba denně kultivovat. Sérii akcí v turnovské knihovně Antonína Marka na začátku října zakončí nedělní Netradiční knihovna aneb Jídlofest.

V neděli 6. října už od 10 hodin jsou rodiny s dětmi zváni na tvůrčí výtvarnou dílnu, kterou zahájí celý program Netradiční knihovny. Těšit se můžete také na vystoupení pěveckého sboru ZUŠ Karmínek pod vedením Jindry Bady a za klavírního doprovodu Pepy Uchytila. Následovat bude pohádka s divadlem Rolnička a další program ve všech prostorách knihovny. Samotná akce Jídlofest pro celou rodinu začíná ve 13 hodin.

Městská knihovna Antonína Marka Turnov<br />Autor: Archiv Městská knihovna Antonína Marka Turnov V rámci celostátní soutěže knihovna roku 2019 v kategorii knihoven od 10 do 20 tisíc obyvatel přihlašují v Turnově nově vybudovanou pobočku v Turnově II, která je ojedinělou knihovnou přímo v prostorách vlakového nádraží.

Do turnovské knihovny v současnosti chodí 2210 čtenářů. Bylo již vypůjčeno od ledna do září 61 tisíc jednotek knih či časopisů. V celém loňském roce to bylo 71 tisíc jednotek, takže se dá předpokládat překonání tohoto čísla v letošním roce. Návštěvnost knihovny a jejích prostor v roce 2019 činí přes 31 tisíc osob, z toho 9 tisíc je účast na pořádaných kulturních akcích.

Aktuálně zastupitelstvo města Turnov schválilo studii na vybudování nové hlavní budovy knihovny za letním kinem. Tento návrh existoval už od roku 2007, poté bylo ve hře i využití městských budov ve Skálově ulici nebo přístavba u KC Střelnice, ale jiný návrh by zřejmě nepřinesl knihovně potřebné zázemí a čtenářům pohodlí. Prezentace projektu pro veřejnost bude probíhat 30. října v Turnově II.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech
Rozvoj čtenářské gramotnosti probíhal v Turnově s Klárou Smolíkovou
Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Krajská vědecká knihovna se po třech měsících otevírá čtenářům
Přes léto vznikne na vlakovém nádraží v Turnově informační bod
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT