Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů

06.10.2019 11:24:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů

Týden knihoven je letos prvně zapojen také do celoevropské kampaně na podporu čtení, jejímž smyslem je upozornit na to, že čtenářské dovednosti je třeba denně kultivovat. Sérii akcí v turnovské knihovně Antonína Marka na začátku října zakončí nedělní Netradiční knihovna aneb Jídlofest.

V neděli 6. října už od 10 hodin jsou rodiny s dětmi zváni na tvůrčí výtvarnou dílnu, kterou zahájí celý program Netradiční knihovny. Těšit se můžete také na vystoupení pěveckého sboru ZUŠ Karmínek pod vedením Jindry Bady a za klavírního doprovodu Pepy Uchytila. Následovat bude pohádka s divadlem Rolnička a další program ve všech prostorách knihovny. Samotná akce Jídlofest pro celou rodinu začíná ve 13 hodin.

Městská knihovna Antonína Marka Turnov<br />Autor: Archiv Městská knihovna Antonína Marka Turnov V rámci celostátní soutěže knihovna roku 2019 v kategorii knihoven od 10 do 20 tisíc obyvatel přihlašují v Turnově nově vybudovanou pobočku v Turnově II, která je ojedinělou knihovnou přímo v prostorách vlakového nádraží.

Do turnovské knihovny v současnosti chodí 2210 čtenářů. Bylo již vypůjčeno od ledna do září 61 tisíc jednotek knih či časopisů. V celém loňském roce to bylo 71 tisíc jednotek, takže se dá předpokládat překonání tohoto čísla v letošním roce. Návštěvnost knihovny a jejích prostor v roce 2019 činí přes 31 tisíc osob, z toho 9 tisíc je účast na pořádaných kulturních akcích.

Aktuálně zastupitelstvo města Turnov schválilo studii na vybudování nové hlavní budovy knihovny za letním kinem. Tento návrh existoval už od roku 2007, poté bylo ve hře i využití městských budov ve Skálově ulici nebo přístavba u KC Střelnice, ale jiný návrh by zřejmě nepřinesl knihovně potřebné zázemí a čtenářům pohodlí. Prezentace projektu pro veřejnost bude probíhat 30. října v Turnově II.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak probíhá Týden knihoven v Semilech
Rozvoj čtenářské gramotnosti probíhal v Turnově s Klárou Smolíkovou
Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Krajská vědecká knihovna se po třech měsících otevírá čtenářům
Přes léto vznikne na vlakovém nádraží v Turnově informační bod
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT