Turnovský areál Maškova zahrada získal i zvláštní cenu předsedy senátu

21.10.2016 21:33:14 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský areál Maškova zahrada získal i zvláštní cenu předsedy senátu

Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě získal zvláštní ocenění v rámci soutěže Stavba roku 2016. Tvůrci areálu si jej tak přidávají k předchozímu titulu Stavba roku Libereckého kraje.

Soutěž Stavba roku je vyhlašována již od roku 1992, odkdy se postupně vyvíjela do nynější podoby. V současnosti se kromě stabilní soutěže vyhlašují další zvláštní ceny jednotlivých vypisovatelů a partnerů, které akcentují na některou z vlastností posuzovaných návrhů. Příkladem může být Cena předsedy Senátu Parlamentu České republiky, která je udělovaná od patnáctého ročníku soutěže, a kterou získal Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě.

Otevření aquacentra v areálu Maškova zahrada v Turnově<br />Autor: Petr Ježek Cenu předsedy Senátu Parlamentu České republiky převzal starosta města Tomáš Hocke z rukou ředitele sekretariátu předsedy Senátu Jaroslava Müllnera ve čtvrtek 13. října 2016 v Betlémské kapli v Praze. Cenu společně se starostou města převzali také zástupci společnosti Syner a. s. a BFB - studio s. r. o. Předseda Senátu Milan Štěch zdůvodnil předání ceny následovně: „Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě je významným příspěvkem k posílení sektoru služeb v regionu a je také ideálním prostředím pro trávení volného času všech generací. To vše je architektonicky a stavebně pojednáno atraktivně, úderně a také vkusně."

V září tohoto roku získal sportovně rekreační areál také titul absolutního vítěze v soutěži Stavba roku Libereckého kraje 2016, kterou zaštiťuje hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavbou roku Libereckého kraje je turnovský areál Maškova zahrada
Na koupaliště v turnovské Maškovce se podíváte i z domova
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Turnovský zimní stadion navštívilo v první sezoně až 100 tisíc lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy
Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT