Turnovský areál Maškova zahrada získal i zvláštní cenu předsedy senátu

21.10.2016 21:33:14 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský areál Maškova zahrada získal i zvláštní cenu předsedy senátu

Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě získal zvláštní ocenění v rámci soutěže Stavba roku 2016. Tvůrci areálu si jej tak přidávají k předchozímu titulu Stavba roku Libereckého kraje.

Soutěž Stavba roku je vyhlašována již od roku 1992, odkdy se postupně vyvíjela do nynější podoby. V současnosti se kromě stabilní soutěže vyhlašují další zvláštní ceny jednotlivých vypisovatelů a partnerů, které akcentují na některou z vlastností posuzovaných návrhů. Příkladem může být Cena předsedy Senátu Parlamentu České republiky, která je udělovaná od patnáctého ročníku soutěže, a kterou získal Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě.

Otevření aquacentra v areálu Maškova zahrada v Turnově<br />Autor: Petr Ježek Cenu předsedy Senátu Parlamentu České republiky převzal starosta města Tomáš Hocke z rukou ředitele sekretariátu předsedy Senátu Jaroslava Müllnera ve čtvrtek 13. října 2016 v Betlémské kapli v Praze. Cenu společně se starostou města převzali také zástupci společnosti Syner a. s. a BFB - studio s. r. o. Předseda Senátu Milan Štěch zdůvodnil předání ceny následovně: „Sportovní a rekreační areál v Maškově zahradě je významným příspěvkem k posílení sektoru služeb v regionu a je také ideálním prostředím pro trávení volného času všech generací. To vše je architektonicky a stavebně pojednáno atraktivně, úderně a také vkusně."

V září tohoto roku získal sportovně rekreační areál také titul absolutního vítěze v soutěži Stavba roku Libereckého kraje 2016, kterou zaštiťuje hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavbou roku Libereckého kraje je turnovský areál Maškova zahrada
Na koupaliště v turnovské Maškovce se podíváte i z domova
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Turnovský zimní stadion navštívilo v první sezoně až 100 tisíc lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT