Turnovský Granátek vyrazil na závěr školního roku do Prahy

30.06.2016 18:56:20 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovský Granátek vyrazil na závěr školního roku do Prahy

Čtenářský a literární klub Turnovský Granátek vzal děti ve věku od 6 do 15 let, kteří se každé úterý scházely v dětském oddělení knihovny, na celodenní výlet do Prahy.

Konce školního roku přinesl vyvrcholení činností Turnovského Granátku, který již dlouhodobě pracuje ve volnočasové aktivitě výchovy ke čtenářství a tvůrčím psaní při Městské knihovně Antonína Marka v rámci Zdravého města Turnova a MA21.

Literárně a historicky laděný závěrečný výlet se uskutečnil v úterý 21. června a směřoval také k 700. výročí narození Karla IV. Až ke kořenům Přemyslovců na bájný Vyšehrad se vypravila skupina členů čtenářského klubu a jejich zážitky byly nezapomenutelné. Skvělá mladá průvodkyně provedla děti i místy kam se jen tak někdo nedostane. Tajemstvím opředený Vyšehrad vydal svá svědectví a některá zůstala stále neodhalena. Ale nové poznatky a zajímavosti byly dětem sděleny velmi poutavě a názorně. Navštívily také hroby významných českých osobností a mezi nimi hlavně vloni upravený náhrobek Antonína Marka, zakladatele knihovny a sochaře Josefa Drahoňovského.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT