Turnovský Granátek vyrazil na závěr školního roku do Prahy

30.06.2016 18:56:20 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovský Granátek vyrazil na závěr školního roku do Prahy

Čtenářský a literární klub Turnovský Granátek vzal děti ve věku od 6 do 15 let, kteří se každé úterý scházely v dětském oddělení knihovny, na celodenní výlet do Prahy.

Konce školního roku přinesl vyvrcholení činností Turnovského Granátku, který již dlouhodobě pracuje ve volnočasové aktivitě výchovy ke čtenářství a tvůrčím psaní při Městské knihovně Antonína Marka v rámci Zdravého města Turnova a MA21.

Literárně a historicky laděný závěrečný výlet se uskutečnil v úterý 21. června a směřoval také k 700. výročí narození Karla IV. Až ke kořenům Přemyslovců na bájný Vyšehrad se vypravila skupina členů čtenářského klubu a jejich zážitky byly nezapomenutelné. Skvělá mladá průvodkyně provedla děti i místy kam se jen tak někdo nedostane. Tajemstvím opředený Vyšehrad vydal svá svědectví a některá zůstala stále neodhalena. Ale nové poznatky a zajímavosti byly dětem sděleny velmi poutavě a názorně. Navštívily také hroby významných českých osobností a mezi nimi hlavně vloni upravený náhrobek Antonína Marka, zakladatele knihovny a sochaře Josefa Drahoňovského.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT