Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

08.06.2014 07:07:17 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

Na tematickém semináři o zapojování mladých lidí do rozvoje obcí a měst se ve čtvrtek 15. května 2014 v Litoměřicích prezentoval také Parlament mládeže města Turnova.

Tematický seminář připravila Národní síť zdravých měst České republiky jako součást projektu s názvem Mládež v akci? Ano, v obci! Do kongresového sálu litoměřického hradu se sjeli zástupci územních samospráv, organizací pracujících s mládeží i samotní mladí lidé, kterým není život v obcích a městech lhostejný.

„Zapojování mládeže do správy a rozvoje obcí je naší prioritou. Právě současná mládež bude jednou obce a města budovat. Je proto potřeba slyšet, co mladí říkají, je potřeba znát jejich názory a vědět, co je trápí," uvedl ředitel Národní sítě zdravých měst ČR Petr Švec při představování projektu na úvod semináře.

Jeho program zahrnoval například vystoupení předsedy Národní sítě zdravých měst Petra Hermanna, v němž popsal začátky práce s mládeží v Litoměřicích. Činnost zdejšího dětského zastupitelstva představili jeho samotní členové a zkušenosti s pořádáním kulatých stolů o zaměstnanosti mladých v Moravské Třebové předala moravskotřebovská koordinátorka projektu Zdravé město Ludmila Lišková.

Historii vzniku, složení a činnost Parlamentu mládeže města Turnova prezentoval koordinátor parlamentu Tomáš Špinka spolu s místopředsedou parlamentu Tadeášem Matěchou. „Naše dosavadní aktivity v podobě ankety k fúzi nemocnic a výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada, volby do poslanecké sněmovny nanečisto, Fórum mladých a stůl mladých na Fóru Zdravého města Turnova posluchače zaujaly," vyjádřil se Špinka a doplnil, že četné dotazy toho byly důkazem. Pro turnovské účastníky semináře byl a zajímavá i odpolední část programu, v níž byly představeny grantové příležitosti programu Erasmus+ a možnosti finanční podpory mladých z programu Litoměřice - live city jsi ty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladí Turnováci mohli projevit své názory
Parlament mládeže města Turnova má za sebou první oficiální zasedání

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT