Turnovský projekt, který pomáhá integraci ukrajinských dětí

15.01.2024 23:26:15 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Turnovský projekt, který pomáhá integraci ukrajinských dětí

Jazykové kurzy i mimoškolní aktivity podpořil projekt na integraci držitelů dočasné ochrany spolufinancovaný Ministerstvem vnitra ČR. Navázal v Turnově v průběbu roku 2023 na dřívější aktivity města, které zajišťovalo jazykové kurzy pro děti i dospělé už v roce 2022.

V rámci projektu na integraci držitelů dočasné ochrany, který si klade za cíl podporu integračních aktivit nejen pro Ukrajince, ale i další cizince, byly uspořádány jazykové kurzy češtiny pro cizince ve Vzdělávacím centru Turnov. V jarním a podzimním období proběhlo pět různých kurzů, z toho jeden pro žáky, dva pro začátečníky, jeden pro mírně pokročilé a jeden pro pokročilé. Celkem tyto jazykové kurzy absolvovalo až 70 účastníků. Jazykových kurzů se účastnili děti i dospělí.

Středisko volného času Žlutá ponorka díky projektu v letních měsících uspořádalo příměstské tábory hned ve třech termínech. Jednalo se o česko-ukrajinské tábory, kde byly tradiční táborové činnosti doplněny výukou češtiny. Vystřídalo se zde 58 přihlášených dětí.

Od září 2023 SVČ Žlutá ponorka pořádá pravidelný volnočasový klub pro předškolní děti s výukou českého jazyka, který pravidelně navštěvuje 25 dětí. Od září se konají také dvojjazyčné česko-ukrajinské kroužky, kterých se účastní 11 dětí z Ukrajiny. Díky projektu je hrazena práce ukrajinského asistenta, který zajišťuje překlad během aktivit. 

 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT