Turnovský zimní stadion ovládli krasobruslaři

30.11.2022 19:42:00 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský zimní stadion ovládli krasobruslaři

Víkendové závody hostil Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově. Úplně prvně se zde konala Podještědsko-turnovská brusle. Závod, který pořádal Bruslařský klub Variace Liberec, patří do seriálu závodů Poháru Českého krasobruslařského svazu.

Závody probíhaly v sobotu od 8 do 22 hodin, v neděli pokračovaly do 7.30 do 9.30. Na ledě se představily všechny kategorie závodníků od nejmenších dětí až po seniory. 

Zimní stadion, který slouží převážně hokejistům, ukázal, že má i jiný potenciál. „Jsme moc rádi, že náš led krasobruslařům vyhovuje. V září letošního roku zde proběhly testy výkonnosti, kde se náš stadion osvědčil," sdělil manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka. Jak dodal, závody tohoto typu zde nikdy nebyly.

Krasobruslařský závod Podještědsko-turnovská brusle Turnovská ledová plocha zažila kromě krasobruslení i short track, ze zimních sportů zbývá už jedině curling.

Sezona na ledě začala fungovat zhruba v polovině srpna, ukončení se plánuje kvůli úspoře energií v příštím roce 19. března 2023, což je o měsíc dříve než jindy. Musí tak proběhnout spousta zápasů a soutěží, což je někdy na úkor hodin pro veřejnost. 

Na konec roku se ale veřejnost může těšit. Plánuje se totiž ještě více hodin pro bruslení než v předchozím roce. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT