Turnovský zimní stadion ovládli krasobruslaři
30.11.2022 19:42:00 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Víkendové závody hostil Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově. Úplně prvně se zde konala Podještědsko-turnovská brusle. Závod, který pořádal Bruslařský klub Variace Liberec, patří do seriálu závodů Poháru Českého krasobruslařského svazu.
Závody probíhaly v sobotu od 8 do 22 hodin, v neděli pokračovaly do 7.30 do 9.30. Na ledě se představily všechny kategorie závodníků od nejmenších dětí až po seniory.
Zimní stadion, který slouží převážně hokejistům, ukázal, že má i jiný potenciál. „Jsme moc rádi, že náš led krasobruslařům vyhovuje. V září letošního roku zde proběhly testy výkonnosti, kde se náš stadion osvědčil," sdělil manažer Maškovy zahrady Tomáš Špinka. Jak dodal, závody tohoto typu zde nikdy nebyly.
Turnovská ledová plocha zažila kromě krasobruslení i short track, ze zimních sportů zbývá už jedině curling.
Sezona na ledě začala fungovat zhruba v polovině srpna, ukončení se plánuje kvůli úspoře energií v příštím roce 19. března 2023, což je o měsíc dříve než jindy. Musí tak proběhnout spousta zápasů a soutěží, což je někdy na úkor hodin pro veřejnost.
Na konec roku se ale veřejnost může těšit. Plánuje se totiž ještě více hodin pro bruslení než v předchozím roce.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů
Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné
Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.
Nejnovější články
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
Nejčtenější články
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.