Turnovští atleti nezahálejí ani v zimě
10.02.2013 17:23:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Hlavní atletická sezona je sice od jara do podzimu, ale v zimě se koná spousta halových mítinků. Výborně si na některých vedli atleti AC Syner Turnov, všechny závody se přitom konaly v atletické hale v Jablonci nad Nisou.
Už 19. ledna proběhly v Jablonci krajské přebory jednotlivců. Nikola Čejchanová zde byla třetí ve svém rozběhu na 60 metrů, ale celkově její čas 8,30 na nejlepší nestačil. Dagmar Aissi skončila na druhém místě ve vrhu koulí výkonem 11,10. Tři turnovští běžci startovali na 400 metrů - zvítězil Lukáš Kožíšek časem 50,31, čtvrtý byl Jan Fadrhonc za 51,28 a pátý doběhl Jan Tomeš za 51,77. Fotogalerie z krajských přeborů
Ve středu 23. ledna se konal mítink 3. halová středa, kde byla z AC Syner Turnov druhá Veronika Matochová ve skoku o tyči žen výkonem 2 metry, Josef Egrt vyhrál v kouli dorostenců výkonem 14,56.
V sobotu 26. ledna proběhl větší mítink s názvem Jablonecká hala. Zde dosáhl velmi kvalitního výkonu v běhu na 400 metrů Lukáš Kožíšek. Výborný čas 49,97 znamenal pro svěřence trenéra Pavla Koláře, vícemistra Evropy v této disciplíně, první místo. Fotogalerie z mítinku Jablonecká hala
V neděli 27. ledna soutěžili nejmladší žáci, zde se hodnotili jednotlivě běh na 60 metrů, hod míčem a skok do dálky, a také celkové body v trojboji. V této kategorii byla velkou výhodou pro jablonecké děti znalost domácí haly, takže obsadily většinu prvních míst.
Celkově dosáhla nejlepšího umístění ze 14 turnovských nadějí Nikola Kroupová, která byla třináctá po součtu 1172. Nikola byla nejlepší v hodu míčkem šestá, který odhodila na značku 7 metrů a pět centimetrů, v běhu na 60 metrů skončila sedmá časem 8,40, celkové umístění si ale pohoršila v dálce, když skočila jen 2,66 metru. Fotogalerie z přeboru nejmladšího žactva
V sobotu 2. února se konaly krajské přebory dorostu a juniorstva. Dorostenka Nikola Čejchanová byla první v dálce výkonem 517 centimetrů, dorostenec Josef Egrt byl druhý ve vrhu koulí výkonem 13,85 (na hlavním snímku) a Eliška Sichrovská byla čtvrtá za 10,01.
Ve stejné disciplíně, ale v kategorii juniorů, zvítězil Jiří Porš za výkon 14,39. V bězích byla z turnovské výpravy nejlepší Kateřina Svátková, druhá závodnice na 800 metrů v čase 2:36,26. Fotogalerie z krajských přeborů dorostu a juniorstva
Do Jablonce nad Nisou jezdí Turnováci pravidelně trénovat a další mítinky se ještě budou v halové sezoně konat. Nejbližším budou v sobotu 16. února krajské přebory staršího a mladšího žactva, kam pojede z Turnova plný autobus 50 dětí.
Související články z atletiky:
FOTO: Kučera vyhrál Silvestrovský běh už počtvrté a navíc v rekordu
Zhodnocení atletické sezony 2012 z pohledu AC Syner Turnov
Nikola Čejchanová: Mým sprinterským vzorem je Usain Bolt
Více zpráv z atletiky a běhů v rubrice SPORT - Atletika
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Nejnovější články
Oči dětí v Turnově opět rozzáří putování za lucernou i Ježíškova pošta
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Nejčtenější články
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
14.12.: Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.