Turnovští chodci si převzali ocenění

18.11.2022 09:08:56 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovští chodci si převzali ocenění

Výzva 10 000 kroků, jejíž říjnové kolo přilákalo zhruba pětistovku Turnováků, zná nejvýkonnější chodce. Samotnému Turnovu uniklo třetí místo mezi zapojenými městy jenom o několik bodů, na kontě má víc než 123 000 km.

Chodit více - lhostejno zda pět nebo deset tisíc kroků za den. Tento cíl si dalo přes deset tisíc lidí, kteří se zapojili do podzimní výzvy s názvem 10 000 kroků, Turnov patří mezi 50 zapojených měst. Denní dávka doporučeného množství nachozených kilometrů se liší podle věku, fyzických možností a zdravotního stavu, ale i dosavadního životního stylu. Ve výzvě 10 000 kroků mezi sebou soutěží jednotlivci, týmy i města. V říjnové výzvě se v Turnově významně rozšířil počet zapojených třídních týmů, což nás velice těší. Děti tak i díky této akci budují zdravé pohybové návyky, které jim mohou vydržet dospělosti.

Ocenění nejlepších v říjnové výzvě 10 000 kroků v Turnově „Při chůzi posilujete srdce, spalujete přebytečné kalorie a neničíte si klouby, což se může stát třeba při běhu, hlavně pokud máte nadváhu," vypočítal prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel Fakultní nemocnice Olomouc a jeden z ambasadorů výzvy. Pravidelná chůze navíc podle jeho slov představuje účinnou ochranu před takzvanými „nemocemi životního stylu", kam patří mimo jiné diabetes 2. typu, rakovina tlustého střeva, ale třeba i sezónní deprese. „Při chůzi se vyplavují stresové hormony a za odměnu se pak ten, kdo upřednostní hodinovou procházku před televizí nebo počítačem, bude cítit svěží a nabitý energií. To platí dvojnásob při chůzi v přírodě, která působí na naše smysly a vnitřní harmonii, čímž se kýžený efekt ještě zvyšuje," dodal Roman Havlík.

Jak je vidět ze stoupajícího počtu zapojených osob, v Turnově se pohybu nebojíme. Do říjnové výzvy se registrovalo zhruba 500 aktivních chodců a běžců. Odměnou jim určitě byl příjemný zážitek ze zdravého pohybu na čerstvém vzduchu a možná i to, kolik nových krásných míst v Českém ráji objevili. Na nejzdatnější chodce pak čekalo slavnostní vyhlášení ve Ski areálu Struhy s předáváním diplomů i zasloužených odměn, které se odehrálo v pondělí 14. listopadu. Novinkou říjnové výzvy se stalo vyhlášení nejlepšího třídního kolektivu a kategorie dětí do 17 let včetně.

V kategorii žen získala pomyslnou zlatou Dobromila Obročníková s nachozenými 890,65 body a 715,89 km, druhé místo obsadila Zuzana Hanyková s 727,95 body a 764,30 km, třetí místo patří Petře Holanové s 693,49 body a 397,8 km.

Nejlepším chodcem mužem se stal Michal Vlček s 1 621,03 body a 1 298,36 nachozenými kilometry, druhý je Šumy s 1 210,04 body a 1 220,26 km, třetí příčku zaujal Pavel Trojan s 708,84 body a 694,44 km.

Ocenění nejlepších v říjnové výzvě 10 000 kroků v Turnově<br />Autor: Marcela Jandová V nové dětské kategorii nejvíc zabodoval Antonín Štefánek, který za říjen nachodil 312,94 km a získal 344,55 bodů, druhý se umístil Vít Rojar s 288,89 km a 285,8 body a trojici nejlepších doplnila Adéla Vélová s 216,54 km a 249,86 body.

Skvělé výkony má na kontě také nejstarší účastnice výzvy (ročník 1943), za měsíc říjen nachodila téměř 200 km. Týmem s nejvíce kilometry v nohách a nejvíce body zároveň se staly Budoucí laně. Nasbíraly 6 995,78 body a 4 919,12 km. Výborně jim sekundoval nejúspěšnější třídní tým Žižkovka 3. A, který nachodil úžasných 3 970,01 km. Tímto výkonem se také katapultoval do republikového vedení, jen o kousek jim totiž uniklo celkové vítězství a děti si nakonec odnesly stříbro mezi více než stovkou aktivních třídních kolektivů z celé České republiky.

Vyhlášení turnovské části Výzvy 10 000 kroků s opékáním buřtů snad bylo jednou z pěkných odměn za výkony zúčastněných.

Poděkování patří Kiosku Struhy i KLT za výborné zázemí, Městské sportovní Turnov za sportovní dárky pro odměněné chodce v podobě hodin bruslení i plavání a také účastníkům výzvy samotným. Postarali se o velmi milou atmosféru a také speciální překvapení pro děti, které si kromě drobností od města Turnov odnášeli památeční keramické hrnečky s logem 10 000 kroků.

Těšíme se na Vás ve Výzvě 10 000 kroků - duben 2023. Přihlašování začíná 1. března 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov v říjnové Výzvě 10 000 kroků
Týden turnovských oslav začal v pohybu
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
10 000 kroků nebo 750 km? Dejte šanci chůzi!
Ocenění pro nejzdatnější účastníky výzvy 10 000 kroků v Turnově
Účastníci říjnové Výzvy 10 000 kroků obešli každý den zeměkouli
Jak pokračuje výzva 10 000 kroků v Turnově
Turnov se umístil v dubnové výzvě 10 000 kroků na 6. místě
Turnováci si mohou jít o velikonočním víkendu zasportovat!
Turnov se zapojil do projektu Deset tisíc kroků

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
29.11.: Pokladna Českých drah v Turnově zavírá

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT